Fedora Deployment Guide - en to pa_IN translation catalogue (15 entries)

note: Tag: indexterm
en: <primary>Automated Tasks</primary>
pa_IN: <primary>ਸਵੈ-ਚਾਲਤ ਕਾਰਜ</primary>

note: Tag: title
en: Starting and Stopping the Service
pa_IN: ਸਰਵਿਸ ਚਲਾਉਣਾ ਅਤੇ ਬੰਦ ਕਰਨਾ

note: Tag: title
en: Controlling Access to Cron
pa_IN: Cron ਦੀ ਵਰਤੋਂ ਲਈ ਕੰਟਰੋਲ

note: Tag: title
en: At and Batch
pa_IN: At ਅਤੇ Batch

note: Tag: title
en: Configuring At Jobs
pa_IN: At ਕਾਰਜ ਸੰਰਚਿਤ ਕਰਨਾ

note: Tag: title
en: Configuring Batch Jobs
pa_IN: Batch ਕਾਰਜ ਸੰਰਚਿਤ ਕਰਨਾ

note: Tag: title
en: Viewing Pending Jobs
pa_IN: ਅਧੂਰੇ ਕਾਰਜ ਵੇਖ ਰਿਹਾ ਹੈ

note: Tag: title
en: Additional Command Line Options
pa_IN: ਵਾਧੂ ਕਮਾਂਡ ਲਾਈਨ ਚੋਣਾਂ

note: Tag: entry
en: Option
pa_IN: ਚੋਣ

note: Tag: entry
en: Description
pa_IN: ਵੇਰਵਾ

note: Tag: entry
en: Display the time that the job is executed.
pa_IN: ਕਾਰਜ ਚੱਲਣ ਦਾ ਸਮਾਂ ਵੇਖਾਓ।

note: Tag: title
en: Controlling Access to At and Batch
pa_IN: At ਅਤੇ Batch ਦੀ ਵਰਤੋਂ ਤੇ ਕੰਟਰੋਲ

note: Tag: title
en: Additional Resources
pa_IN: ਵਾਧੂ ਸਰੋਤ

note: Tag: para
en: To learn more about configuring automated tasks, refer to the following resources.
pa_IN: ਸਵੈਚਾਲਤ ਕਾਰਜ ਸੰਰਚਿਤ ਕਰਨ ਬਾਰੇ ਵਧੇਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ ਲਈ, ਹੇਠਲੇ ਸਰੋਤ ਵੇਖੋ।

note: Tag: title
en: Installed Documentation
pa_IN: ਇੰਸਟਾਲ ਕੀਤੇ ਦਸਤਾਵੇਜ਼
