Fedora Deployment Guide - en to es translation catalogue (20 entries)

note: Tag: para
en: The manuals are written in DocBook XML v4.5 format.
es: Los manuales están escritos en formato DocBook XML v4.5.

note: Tag: para
en: Garrett LeSage created the admonition graphics (note, tip, important, caution, and warning). They may be freely redistributed with the Red Hat documentation.
es: Garrett LeSage creó los gráficos de admonición (nota, sugerencia, importante, aviso y atención). Estos se pueden distribuir gratuitamente con la documentación de Red Hat.

note: Tag: para
en: Honoring those who have gone before: Sandra Moore, Edward C. Bailey, Karsten Wade, Mark Johnson, Andrius Benokraitis, Lucy Ringland
es: Honrando a aquellos que han pasado antes: Sandra Moore, Edward C. Bailey, Karsten Wade, Mark Johnson, Andrius Benokraitis, Lucy Ringland

note: Tag: para
en: Honoring engineering efforts: Jeffrey Fearn
es: Honrando los esfuerzos de ingenieria: Jeffrey Fearn

note: Tag: para
en: Technical Editing: Michael Behm
es: Edición Técnica: Michael Behm

note: Tag: para
en: Graphic Artist: Andrew Fitzsimon
es: Artista Gráfico: Andrew Fitzsimon

note: Tag: para
en: The Red Hat Localization Team consists of the following people:
es: El Equipo de Localización de Red Hat está formado por las siguientes personas:

note: Tag: para
en: East Asian Languages
es: Idiomas de Asia del Este

note: Tag: para
en: Simplified Chinese
es: Chino simplificado

note: Tag: para
en: Traditional Chinese
es: Chino tradicional

note: Tag: para
en: Japanese
es: Japones

note: Tag: para
en: Korean
es: Koreano

note: Tag: para
en: Latin Languages
es: Idiomas Latinos

note: Tag: para
en: French
es: Frances

note: Tag: para
en: German
es: Aleman

note: Tag: para
en: Italian
es: Italiano

note: Tag: para
en: Brazilian Portuguese
es: Portugués brasilero

note: Tag: para
en: Spanish
es: Español

note: Tag: para
en: Russian
es: Ruso

note: Tag: para
en: Indic Languages
es: Idiomas Índicos
