Fedora Deployment Guide - en to gu_IN translation catalogue (26 entries)

note: Tag: para
en: Garrett LeSage created the admonition graphics (note, tip, important, caution, and warning). They may be freely redistributed with the Red Hat documentation.
gu_IN: Garrett LeSage એ સાંકેતિક ગ્રાફિક્સ બનાવેલ છે(નોંધ, ટિપ્પણી, મહત્વ, સાવધાની, અને ચેતવણી). તેઓ મુક્તપણે Red Hat દસ્તાવેજીકરણ સાથે વિતરિત કરી શકાશે.

note: Tag: para
en: Honoring those who have gone before: Sandra Moore, Edward C. Bailey, Karsten Wade, Mark Johnson, Andrius Benokraitis, Lucy Ringland
gu_IN: પહેલાં જે લોકોએ ફાળો આપેલ હતો તેમને માન આપીએ છીએ: Sandra Moore, Edward C. Bailey, Karsten Wade, Mark Johnson, Andrius Benokraitis, Lucy Ringland

note: Tag: para
en: Honoring engineering efforts: Jeffrey Fearn
gu_IN: ઈજનેરી ફાળાઓ માટે માન આપીએ છીએ: Jeffrey Fearn

note: Tag: para
en: Technical Editing: Michael Behm
gu_IN: ટેક્નીકલ સંપાદન: Michael Behm

note: Tag: para
en: Graphic Artist: Andrew Fitzsimon
gu_IN: ગ્રાફિક્સ કલાકાર: Andrew Fitzsimon

note: Tag: para
en: The Red Hat Localization Team consists of the following people:
gu_IN: Red Hat Localization ટીમ નીચેના લોકોનો સમાવેશ કરે છે:

note: Tag: para
en: East Asian Languages
gu_IN: પૂર્વ એશિયાઈ ભાષાઓ

note: Tag: para
en: Simplified Chinese
gu_IN: સરળ ચીની

note: Tag: para
en: Traditional Chinese
gu_IN: પારંપરિક ચીની

note: Tag: para
en: Japanese
gu_IN: જાપાની

note: Tag: para
en: Korean
gu_IN: કોરિયાઈ

note: Tag: para
en: Latin Languages
gu_IN: લેટિન ભાષાઓ

note: Tag: para
en: French
gu_IN: ફ્રેંચ

note: Tag: para
en: German
gu_IN: જર્મન

note: Tag: para
en: Italian
gu_IN: ઈટાલી

note: Tag: para
en: Brazilian Portuguese
gu_IN: બ્રાઝિલિયાઈ પોર્ટુગીઝ

note: Tag: para
en: Spanish
gu_IN: સ્પેનિશ

note: Tag: para
en: Russian
gu_IN: રશિયાઈ

note: Tag: para
en: Indic Languages
gu_IN: ભારતીય ભાષાઓ

note: Tag: para
en: Bengali
gu_IN: બંગાળી

note: Tag: para
en: Gujarati
gu_IN: ગુજરાતી

note: Tag: para
en: Hindi
gu_IN: હિંદી

note: Tag: para
en: Malayalam
gu_IN: મલયાલમ

note: Tag: para
en: Marathi
gu_IN: મરાઠી

note: Tag: para
en: Punjabi
gu_IN: પંજાબી

note: Tag: para
en: Tamil
gu_IN: તમિલ
