Fedora Deployment Guide - en to hi_IN translation catalogue (8 entries)

note: Tag: para
en: Garrett LeSage created the admonition graphics (note, tip, important, caution, and warning). They may be freely redistributed with the Red Hat documentation.
hi_IN: Garrett LeSage ने एडमोनिशन आलेख बनाया (नोट, संकेत, महत्वपूर्ण, सावधानी, और चेतावनी). उन्हें Red Hat दस्तावेजों के साथ मुक्त रूप से वितरित किया जा सकता है.

note: Tag: para
en: Honoring those who have gone before: Sandra Moore, Edward C. Bailey, Karsten Wade, Mark Johnson, Andrius Benokraitis, Lucy Ringland
hi_IN: जिन्होंने इससे पहले इस पर काम किया: Sandra Moore, Edward C. Bailey, Karsten Wade, Mark Johnson, Andrius Benokraitis, Lucy Ringland

note: Tag: para
en: Honoring engineering efforts: Jeffrey Fearn
hi_IN: इंजीनियरिंग प्रयास के लिए इनका धन्यवाद: Jeffrey Fearn

note: Tag: para
en: Technical Editing: Michael Behm
hi_IN: तकनीकी संपादन: Michael Behm

note: Tag: para
en: Graphic Artist: Andrew Fitzsimon
hi_IN: कलाकार: Andrew Fitzsimon

note: Tag: para
en: The Red Hat Localization Team consists of the following people:
hi_IN: Red Hat स्थानीयकरण टीम में निम्नलिखित लोग हैं:

note: Tag: para
en: East Asian Languages
hi_IN: पूर्व एशियाई भाषाएँ

note: Tag: para
en: Simplified Chinese
hi_IN: सरल चीनी
