Fedora Deployment Guide - en to mr_IN translation catalogue (12 entries)

note: Tag: para
en: Garrett LeSage created the admonition graphics (note, tip, important, caution, and warning). They may be freely redistributed with the Red Hat documentation.
mr_IN: Garrett LeSage ने admonition चलचित्र निर्माण केले (टिप्पणी, टिप, महत्वाचे, सतर्कता, व सावधानता). ते Red Hat दस्तऐवजीकरणाशी मुक्तपणे वितरीत केले जाऊ शकते.

note: Tag: para
en: Honoring those who have gone before: Sandra Moore, Edward C. Bailey, Karsten Wade, Mark Johnson, Andrius Benokraitis, Lucy Ringland
mr_IN: पूर्वीचे माननीय मान्यवर: सॅन्ड्रा मुर्र, एडवर्ड सी. बैले, कार्स्टन वेड, मार्क जॉनसन्, एन्ड्रीयस बेनोक्रॅटीस, लूसी रींगलॅन्ड

note: Tag: para
en: Honoring engineering efforts: Jeffrey Fearn
mr_IN: अभीयांत्रकीय कार्यकरीता मान्यवर: जेफ्री फअर्न

note: Tag: para
en: Technical Editing: Michael Behm
mr_IN: तांत्रीक संपादन: मायकल बेहेम

note: Tag: para
en: Graphic Artist: Andrew Fitzsimon
mr_IN: चित्रलेख कलाकार: एन्ड्र्यू फीट्सीमॉन

note: Tag: para
en: The Red Hat Localization Team consists of the following people:
mr_IN: Red Hat स्थानीकरण गटा मध्ये खालिल व्यक्ती आहे:

note: Tag: para
en: East Asian Languages
mr_IN: पूर्व एशीयायी भाषा

note: Tag: para
en: Simplified Chinese
mr_IN: विशेल्षीत चायनीज

note: Tag: para
en: Tony Tongjie Fu
mr_IN: टोनी टॉनग्जी फू

note: Tag: para
en: Simon Xi Huang
mr_IN: सीमॉन जी हुआन्ग

note: Tag: para
en: Leah Wei Liu
mr_IN: ली व्ही ल्यू

note: Tag: para
en: Sarah Saiying Wang
mr_IN: सारा सायींग वॉन्ग
