Fedora Deployment Guide - en to ta_IN translation catalogue (12 entries)

note: Tag: para
en: Garrett LeSage created the admonition graphics (note, tip, important, caution, and warning). They may be freely redistributed with the Red Hat documentation.
ta_IN: Garrett LeSage என்பவர் admonition வரைகலை (குறிப்பு, துணுக்கு, முக்கியமானது, அபாயம், மற்றும் எச்சரிக்கை) உருவாக்கினார். இவை Red Hat ஆவணத்தில் இலவசமாக மற்றவர்களுடன் பகிர்ந்து கொள்ளலாம்.documentation.

note: Tag: para
en: Honoring those who have gone before: Sandra Moore, Edward C. Bailey, Karsten Wade, Mark Johnson, Andrius Benokraitis, Lucy Ringland
ta_IN: பணியிலிருந்து சென்றவர்கள்: Sandra Moore, Edward C. Bailey, Karsten Wade, Mark Johnson, Andrius Benokraitis, Lucy Ringland

note: Tag: para
en: Honoring engineering efforts: Jeffrey Fearn
ta_IN: பொறியியல் நுட்பங்கள்: Jeffrey Fearn

note: Tag: para
en: Technical Editing: Michael Behm
ta_IN: தொழில்நுட்ப தொகுத்தல்: Michael Behm

note: Tag: para
en: Graphic Artist: Andrew Fitzsimon
ta_IN: வரைகலை பொறியாளர்: Andrew Fitzsimon

note: Tag: para
en: The Red Hat Localization Team consists of the following people:
ta_IN: Red Hat மொழியாக்க அணி பின்வரும் நபர்களை கொண்டுள்ளது:

note: Tag: para
en: East Asian Languages
ta_IN: கிழக்கு ஆசிய மொழிகள்

note: Tag: para
en: Simplified Chinese
ta_IN: எளிய சீனம்

note: Tag: para
en: Tony Tongjie Fu
ta_IN: டோனி டுங்ஜி ஃப்யூ

note: Tag: para
en: Simon Xi Huang
ta_IN: சைமன் ஸி ஹூங்க்

note: Tag: para
en: Leah Wei Liu
ta_IN: லீ வை லீயூ

note: Tag: para
en: Sarah Saiying Wang
ta_IN: சாரா சையாங் வாங்
