Fedora Deployment Guide - en to es translation catalogue (8 entries)

note: Tag: title
en: Date and Time Configuration
es: Configuración de la fecha y hora

note: Tag: title
en: Note
es: Nota

note: Tag: screen
en: ~]$ <command>su -</command>
    Password:
es: ~]$ <command>su -</command>
    Contraseña:

note: Tag: screen
en: ~]$ <command>date</command>
    Wed Jun  2 11:58:48 CEST 2010
es: ~]$ <command>date</command>
    vie may 27 13:01:29 ART 2011

note: Tag: screen
en: ~]# <command>ntpdate -q <replaceable>server_address</replaceable></command>
es: ~]# <command>ntpdate -q <replaceable>direccion_servidor</replaceable></command>

note: Tag: para
en: For example:
es: Por ejemplo:

note: Tag: screen
en: ~]# <command>ntpdate <replaceable>server_address...</replaceable></command>
es: ~]# <command>ntpdate <replaceable>direccion_servidor...</replaceable></command>

note: Tag: para
en: For instance:
es: Por ejemplo:
