Fedora Deployment Guide - en to bg translation catalogue (7 entries)

note: Tag: title
en: Package Management
bg: Управление на пакети

note: Tag: para
en: All software on a &MAJOROS; system is divided into RPM packages, which can be installed, upgraded, or removed. This part describes how to manage packages on &MAJOROS; using the <application>Yum</application> and <application>RPM</application> package managers and the <application>PackageKit</application> suite of graphical package management tools.
bg: Софтуерът в системата &MAJOROS; е разделен в RPM пакети, които могат да бъдат инсталирани, обновени или премахнати. Тази част описва как да управляваме пакетите в &MAJOROS; с използването на пакетните мениджъри <application>Yum</application> и <application>RPM</application> и на комплекта от графични инструменти <application>PackageKit</application>.

note: Tag: title
en: Network-Related Configuration
bg: Конфигуриране на неща, свързани с мрежата

note: Tag: title
en: System Configuration
bg: Конфигуриране на системата

note: Tag: para
en: Part of a system administrator's job is configuring the system for various tasks, types of users, and hardware configurations. This section explains how to configure a &MAJOROS; system.
bg: Част от работата на системните администратори е конфигурирането на системата за изпълнението на различни задачи, типове потребители и настройка на устройствата. Тази част описва как се конфигурира системата &MAJOROS; .

note: Tag: title
en: System Monitoring
bg: Наблюдение на системата

note: Tag: title
en: Kernel and Driver Configuration
bg: Кофигуриране на ядрото и драйверите
