Fedora Deployment Guide - en to es translation catalogue (6 entries)

note: Tag: title
en: Package Management
es: Administración de paquetes

note: Tag: title
en: Network-Related Configuration
es: Configuración relacionada a la red

note: Tag: para
en: After explaining how to configure the network, this part discusses topics related to networking such as how to allow remote logins, share files and directories over the network, and set up a Web server.
es: Después de explicar cómo configurar la red, esta parte discute temas relacionados a redes,  tales como permitir las conexiones remotas, compartir archivos y directorios sobre la red y la configuración de un servidor Web.

note: Tag: title
en: System Configuration
es: Configuración del sistema

note: Tag: title
en: System Monitoring
es: Supervisando el sistema

note: Tag: title
en: Kernel and Driver Configuration
es: Configuración del Kernel y los dispositivos
