Fedora Deployment Guide - en to fr translation catalogue (6 entries)

note: Tag: title
en: Package Management
fr: Gestion de paquetages

note: Tag: title
en: Network-Related Configuration
fr: Configuration liée au réseau

note: Tag: para
en: After explaining how to configure the network, this part discusses topics related to networking such as how to allow remote logins, share files and directories over the network, and set up a Web server.
fr: Après avoir expliqué comment configurer le réseau, cette section examine les sujets associés à la gestion de réseaux comme la façon d'autoriser les connexions distantes, les fichiers et répertoires partagés sur le réseau et comment configurer un serveur Web.

note: Tag: title
en: System Configuration
fr: Configuration du système

note: Tag: title
en: System Monitoring
fr: Contrôle du système

note: Tag: title
en: Kernel and Driver Configuration
fr: Configuration du noyau et des pilotes
