Fedora Deployment Guide - en to hi_IN translation catalogue (6 entries)

note: Tag: title
en: Package Management
hi_IN: संकुल प्रबंधन

note: Tag: title
en: Network-Related Configuration
hi_IN: संजाल संबंधित विन्यास

note: Tag: para
en: After explaining how to configure the network, this part discusses topics related to networking such as how to allow remote logins, share files and directories over the network, and set up a Web server.
hi_IN: संजाल कैसे विन्यस्त किया जाए के वर्णन के बाद, यह हिस्सा संजाल से जुड़े टॉपिक की चर्चा करता है जैसे कि कैसे दूरस्थ लॉगिन, शेयर फाइल और संजाल के ऊपर निर्देशिका को अनुमति दिया जाए और एक वेब सर्वर सेट अप किया जाए.

note: Tag: title
en: System Configuration
hi_IN: सिस्टम विन्यास

note: Tag: title
en: System Monitoring
hi_IN: सिस्टम मॉनिटरिंग

note: Tag: title
en: Kernel and Driver Configuration
hi_IN: कर्नेल व ड्राइवर विन्यास
