Fedora Deployment Guide - en to it_IT translation catalogue (6 entries)

note: Tag: title
en: Package Management
it_IT: Gestione pacchetti

note: Tag: title
en: Network-Related Configuration
it_IT: Configurazione relativa alla rete

note: Tag: para
en: After explaining how to configure the network, this part discusses topics related to networking such as how to allow remote logins, share files and directories over the network, and set up a Web server.
it_IT: Dopo aver configurato la rete, questa sezione affronta gli argomenti relativi al networking, ad esempio come abilitare i login remoti, come condividere i file e le directory attraverso la rete, e come impostare un Web server.

note: Tag: title
en: System Configuration
it_IT: Configurazione del sistema

note: Tag: title
en: System Monitoring
it_IT: Controllo del sistema

note: Tag: title
en: Kernel and Driver Configuration
it_IT: Configurazione driver e kernel
