Fedora Deployment Guide - en to ja_JP translation catalogue (6 entries)

note: Tag: title
en: Package Management
ja_JP: パッケージ管理

note: Tag: title
en: Network-Related Configuration
ja_JP: ネットワーク関連の設定

note: Tag: para
en: After explaining how to configure the network, this part discusses topics related to networking such as how to allow remote logins, share files and directories over the network, and set up a Web server.
ja_JP: ネットワークの設定法を説明した後、このセクションでは、リモートログイン、共有ファイル、及びネットワーク上のディレクトリ、更にはウェブサーバーの設定も含むネットワーク関連のトピックを説明しています。

note: Tag: title
en: System Configuration
ja_JP: システム設定

note: Tag: title
en: System Monitoring
ja_JP: システム監視

note: Tag: title
en: Kernel and Driver Configuration
ja_JP: カーネルとドライバー設定
