Fedora Deployment Guide - en to mr_IN translation catalogue (6 entries)

note: Tag: title
en: Package Management
mr_IN: संकुल व्यवस्थापन

note: Tag: title
en: Network-Related Configuration
mr_IN: संजाळ-संबंधी संयोजना

note: Tag: para
en: After explaining how to configure the network, this part discusses topics related to networking such as how to allow remote logins, share files and directories over the network, and set up a Web server.
mr_IN: संजाळ कसे संयोजीत करायचे हे समझवल्यावर, हा भाग संजाळ संबंधी विषय सुध्दा समाविष्टीत करतो जसे की दूर्रस्थ लॉगईनला परवानगी कशी द्याची, फाइल व संचयीका संजाळावर कसे सहभागीय करायचे, व संजाळवरील वेब सर्वर कशी निश्चित करायचे.

note: Tag: title
en: System Configuration
mr_IN: प्रणाली संयोजना

note: Tag: title
en: System Monitoring
mr_IN: प्रणाली निरिक्षण

note: Tag: title
en: Kernel and Driver Configuration
mr_IN: कर्नल व ड्राईवर संयोजना
