Fedora Deployment Guide - en to pa_IN translation catalogue (6 entries)

note: Tag: title
en: Package Management
pa_IN: ਪੈਕੇਜ ਮੈਨੇਜਮੈਂਟ

note: Tag: title
en: Network-Related Configuration
pa_IN: ਨੈੱਟਵਰਕ-ਸੰਬੰਧੀ ਸੰਰਚਨਾ

note: Tag: para
en: After explaining how to configure the network, this part discusses topics related to networking such as how to allow remote logins, share files and directories over the network, and set up a Web server.
pa_IN: ਨੈੱਟਵਰਕ ਸੰਰਚਨਾ ਕਰਨ ਬਾਰੇ ਦੱਸਣ ਤੋਂ ਬਾਅਦ, ਇਹ ਭਾਗ ਨੈੱਟਵਰਕਿੰਗ ਸੰਬੰਧੀ ਵਿਸ਼ਿਆਂ ਬਾਰੇ ਦੱਸਦਾ ਹੈ ਜਿਵੇਂ ਕਿ ਰਿਮੋਟ ਲਾਗਇਨ ਕਿਵੇਂ ਮਨਜੂਰ ਕਰਨਾ ਹੈ, ਨੈੱਟਵਰਕ ਤੇ ਫਾਇਲਾਂ ਅਤੇ ਡਾਇਰੈਕਟਰੀਆਂ ਕਿਵੇਂ ਸ਼ੇਅਰ ਕਰਨੀਆਂ ਹਨ, ਅਤੇ ਵੈੱਬ ਸਰਵਰ ਕਿਵੇਂ ਨਿਰਧਾਰਤ ਕਰਨਾ ਹੈ।

note: Tag: title
en: System Configuration
pa_IN: ਸਿਸਟਮ ਸੰਰਚਨਾ

note: Tag: title
en: System Monitoring
pa_IN: ਸਿਸਟਮ ਨਿਗਰਾਨੀ

note: Tag: title
en: Kernel and Driver Configuration
pa_IN: ਕਰਨਲ ਅਤੇ ਡਰਾਈਵਰ ਸੰਰਚਨਾ
