Fedora Deployment Guide - en to pa_IN translation catalogue (6 entries)

note: Tag: para
en: A new structure for authentication and authorization support, replacing the authentication modules provided in previous versions.
pa_IN: ਪ੍ਰਮਾਣਿਕਤਾ ਅਤੇ ਮਨਜੂਰੀ ਸਹਿਯੋਗ ਲਈ ਇੱਕ ਨਵਾਂ ਢਾਂਚਾ, ਪਿਛਲੇ ਵਰਜਨ ਵਿੱਚ ਦਿੱਤਾ ਪ੍ਰਮਾਣਿਕਤਾ ਮੈਡਿਊਲ ਹਟਾਇਆ ਗਿਆ ਹੈ।

note: Tag: title
en: Setting Up Virtual Hosts
pa_IN: ਵਰਚੁਅਲ ਹੋਸਟ ਸਥਾਪਤ ਕਰਨਾ

note: Tag: title
en: An Overview of Certificates and Security
pa_IN: ਸਾਰਟੀਫਿਕੇਟ ਅਤੇ ਸੁਰੱਖਿਆ ਬਾਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ

note: Tag: title
en: Additional Resources
pa_IN: ਵਾਧੂ ਸਰੋਤ

note: Tag: para
en: To learn more about the Apache HTTP Server, refer to the following resources.
pa_IN: ਅਪਾਚੇ HTTP ਸਰਵਰ ਬਾਰੇ ਵਧੇਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ ਲਈ, ਹੇਠਲੇ ਸਰੋਤ ਵਰਤੋ।

note: Tag: title
en: Useful Websites
pa_IN: ਵਰਤਣ-ਯੋਗ ਵੈੱਬਸਾਈਟਾਂ
