Fedora Deployment Guide - en to pa_IN translation catalogue (15 entries)

note: Tag: title
en: Introduction to DNS
pa_IN: DNS ਬਾਰੇ ਜਾਣ-ਪਛਾਣ

note: Tag: title
en: Nameserver Zones
pa_IN: Nameserver ਜ਼ੋਨ

note: Tag: title
en: Nameserver Types
pa_IN: Nameserver ਕਿਸਮਾਂ

note: Tag: title
en: Common Statement Types
pa_IN: ਆਮ ਸਟੇਟਮੈਂਟ ਕਿਸਮਾਂ

note: Tag: title
en: Other Statement Types
pa_IN: ਹੋਰ ਸਟੇਟਮੈਂਟ ਕਿਸਮਾਂ

note: Tag: title
en: Comment Tags
pa_IN: ਟਿੱਪਣੀ ਟੈਗ

note: Tag: entry
en: Seconds
pa_IN: ਸਕਿੰਟ

note: Tag: entry
en: Other Time Units
pa_IN: ਹੋਰ ਸਮਾਂ ਇਕਾਈਆਂ

note: Tag: title
en: Advanced Features of BIND
pa_IN: BIND ਦੀਆਂ ਤਕਨੀਕੀ ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾਵਾਂ

note: Tag: title
en: Multiple Views
pa_IN: ਬਹੁਤੇ ਦਰਿਸ਼

note: Tag: title
en: Common Mistakes to Avoid
pa_IN: ਧਿਆਨ ਰੱਖਣ ਵਾਲੀਆਂ ਆਮ ਗਲਤੀਆਂ

note: Tag: title
en: Additional Resources
pa_IN: ਵਾਧੂ ਸਰੋਤ

note: Tag: title
en: Installed Documentation
pa_IN: ਇੰਸਟਾਲ ਕੀਤੇ ਦਸਤਾਵੇਜ਼

note: Tag: title
en: Useful Websites
pa_IN: ਵਰਤੋਂ ਯੋਗ ਵੈੱਬਸਾਈਟਾਂ

note: Tag: title
en: Related Books
pa_IN: ਸੰਬੰਧਿਤ ਕਿਤਾਬਾਂ
