Fedora Live Images - en to da_DK translation catalogue (12 entries)

note: Tag: title
en: Introduction
da_DK: Introduktion

note: Tag: title
en: What Should I Do With My Live Image?
da_DK: Hvad skal jeg gøre med mit live-aftryk?

note: Tag: title
en: Suggested Hardware
da_DK: Foreslået hardware

note: Tag: title
en: Booting
da_DK: Opstart

note: Tag: para
en: a boot menu, or
da_DK: en opstartmenu, eller

note: Tag: para
en: floppy diskettes
da_DK: floppydisketter

note: Tag: para
en: USB drives
da_DK: USB-drev

note: Tag: para
en: disk partitions
da_DK: diskpartitioner

note: Tag: title
en: Making a Backup Copy of Data
da_DK: Lav en sikkerhedskopi af data

note: Tag: para
en: a CD or DVD burning drive
da_DK: et cd- eller dvd-brænderdrev

note: Tag: para
en: a hard disk with ample free space
da_DK: en harddisk med nok ledig plads

note: Tag: title
en: Installing Fedora from the Live Image
da_DK: Installér Fedora fra et live-aftryk
