Fedora Live Images - en to fa_IR translation catalogue (35 entries)

note: Tag: title
en: Introduction
fa_IR: معرفی

note: Tag: title
en: What Should I Do With My Live Image?
fa_IR: با تصویر زنده چه باید بکنم؟

note: Tag: para
en: Before you use your Live image, read the next section to learn how to maximize your enjoyment of Fedora. You may also want to read <xref linkend="sect-Fedora_Live_images-Booting" /> for hints on starting &mdash; or <firstterm>booting</firstterm> &mdash; from this media. Then insert this media in your computer and boot from it.
fa_IR: قبل از آنکه شما از تصویر زنده استفاده کنید، بخش بعدی را برای لذت بردن حداکثری از فدورا بخوانید. شما شاید بخواهید  <xref linkend="sect-Fedora_Live_images-Booting" /> را برای دانستن نکته هایی درباره ی آغاز &mdash; یا <firstterm>راه اندازی</firstterm> &mdash; از این رسانه بخوانید. پس رسانه را وارد رایانه خود کرده و آن را راه اندازی کنید.

note: Tag: title
en: Suggested Hardware
fa_IR:  سخت‌افزارهای پیشنهادی

note: Tag: title
en: Booting
fa_IR: درحال راه اندازی

note: Tag: para
en: To set up your system to boot from the live media, shut down or hibernate your computer. Power your computer on, and pay attention to the first screens that appear. Look for a prompt that indicates which key to use for either:
fa_IR: برای تنظیم راه اندازی از رسانه ی زنده، رایانه خود را خاموش یا هیبرنیت (hibernate) کنید. دکمه پاور رایانه را بزنید و به نخستین نشانه های در صفحه نمایش توجه کنید. منتظر دستوری باشد که نشان دهد چه کلیدی را برای استفاده:

note: Tag: para
en: a boot menu, or
fa_IR: یک منو بار اندازی ، یا

note: Tag: para
en: the <firstterm>Basic Input&ndash;Output System</firstterm> (BIOS) setup utility
fa_IR: ابزار <firstterm>ورودی بایوس&ndash;خروجی سیستم</firstterm> تنظیم بایوس

note: Tag: para
en: If you must make changes to the BIOS configuration, record the current boot device selection configuration before you change it. This record allows you to restore the original configuration if necessary.
fa_IR: اگر شما باید تغییراتی در پیکره بندی بایوس ایجاد کنید، پیش از تغییر آن پیکره بندی انتخاب  دستگاه بارگذاری را ذخیره کنید. این ذخیره سازی به شما اجازه می دهد چنانچه ضروری باشد پیکره بندی اصلی را باز گردانید.

note: Tag: title
en: Advantages of a Live Image
fa_IR: مزایای یک تصویر زنده

note: Tag: para
en: While running this live image, you are in control. Unlike reading about Fedora in print or online, you are not limited to a set of screenshots or options chosen by others. Select which tasks or applications to explore with complete freedom.
fa_IR: در هنگام اجرای این تصویر زنده شما تحت کنترل هستید. برعکس خواندن درباره فدورا به صورت چاپی یا آنلاین شما در گرفتن تصویر از صفحه نمایش یا گزینه های دیگر که توسط دیگران انتخاب می شوند محدود نیستید.  وظایف یا برنامه ها را با آزادی کامل  انتخاب کنید.

note: Tag: para
en: You can experiment with this live image with no disruption to your previous computing environment, documents, or desktop. Shut down or hibernate your current operating system, restart with the live image, and restart the original operating system when finished. Your previous environment returns with no changes made.
fa_IR: شما بودن هیچ خرابی در محیط رایانه ای پیش،اسناد، یا رومیزی از این تصویر زنده استفاده کنید. سیستم عامل کنونی خود را خاموش یا هیبرنیت کنید، با تصویر زنده مجدد راه اندازی کرده و وقتی کارتان تمام شد سیستم عامل اصلی را مجددا راه اندازی کنید. محیط رایانه پیشین شما بدون هیچ تغییری باز می گردد.

note: Tag: para
en: You can use the live image to evaluate whether Fedora recognizes and properly configures your hardware devices.
fa_IR: شما می توانید از تصویر زنده برای آزمایش تشخیص و پیکره بندی درست سخت افزارهای استفاده کنید.

note: Tag: title
en: Important — Full hardware recognition
fa_IR: مهم — شناسایی کامل سخت افزار

note: Tag: para
en: You can use the live image to try different <firstterm>desktop environments</firstterm> such as GNOME, KDE, Xfce, or others. None of these choices require you to reconfigure an existing Linux installation on your computer. You can learn more about the various desktop environments in the <citetitle>Fedora&nbsp;&PRODVER; User Guide</citetitle>, available from <ulink url="docs.fedoraproject.org" />.
fa_IR: شما می توانید از تصویر زنده برای آزمایش <firstterm>محیط های رومیزی</firstterm> مختلف مانند گنوم، کا‌دی‌ای و ایکس‌اف‌سی و غیر استفاده کنید. هیچ کدام از این گزینه ها نیاز به پیکره بندی مجدد برای نصب لینوکس جدید در رایانه شما ندارد. شما می توایند درباره محیط های گوناگون رمیزی در <firstterm>desktop environments</firstterm> که در <ulink url="docs.fedoraproject.org" /> موجود است اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

note: Tag: para
en: Live images on USB can include both a <firstterm>persistence overlay</firstterm> and a separate area for user data. The persistence overlay allows you to make changes to the Fedora Live environment and retain these changes for the next time that you use the Fedora Live image. These changes can include system software updates, configuration changes, and new programs you choose to install. The separate user data area allows you to reinstall the live image with a newer version of Fedora later, while retaining your documents, media files, and other important information.
fa_IR: تصاویر زنده در یو‌اس‌بی می تواند شامل هر دو <firstterm>پوشش مداوم </firstterm> و یک ناحیه ی مجزا برای داده های کار می شود. پوشش مداوم به شما اجازه می دهد تغییرات را در محیط زنده ی فدورا ایجاد کرده و این تغییرات را برای دفعات بعدی که از تصویر فدورا زنده استفاده می کند نگه دارد. این تغییرات می تواند شامل به روز رسانی های تغییرات پیکره بندی و برنامه جدید جهت نصب باشد. ناحیه ی جداگانه ی داده کاربری به شما اجازه می دهد تصویر زنده را به نسخه ی جدید فدورا باز نصب کنید. در حالی که اسناد، فایل های رسانه ای و دیگر اطلاعات مهم را نگه داشته اید.

note: Tag: title
en: Disadvantages of a Live Image
fa_IR: مضرات یک تصویر زنده

note: Tag: para
en: Due to space constraints, fewer programs are included than in a full installation of Fedora. Your favorite applications may not be present in this live image, even though they may be present and run quite well in a full installation of Fedora.
fa_IR: به خاطر محدودیت در فضا برنامه های کمتری از نصب کامل فدورا شامل شده اند. برنامه های دلخواه شما شاید در این تصویر زنده موجود نباشند حتی اگر در یک نصب کامل موجود و قابل اجرا باشند.

note: Tag: title
en: Important — Live USB persistence
fa_IR: مهم  — یو‌اس‌بی زنده مداوم

note: Tag: para
en: Live USB images with persistence allow you to install new applications on your Fedora system. There is a limit to the space available for new applications. If you decide to make many changes to the software installed, install Fedora to a hard disk first.
fa_IR: تصاویر زنده ی یو‌اس‌بی با ماندگاری به شما اجازه می دهند برنامه های جدید در فدورا نصب کنید. محدودیتی برای فضا موجود در نصب برنامه های جدید وجود دارد. اگر تصمیم دارید تغییرات فراوانی در نرم افزارهای نصب شده بدهید فدورا را در دیسک سخت نصب کنید.

note: Tag: title
en: Experimenting with the Live Image
fa_IR: آزمایش با تصویر زندهس

note: Tag: para
en: Explore the icons and menus on and around the desktop to find programs that interest you. In addition, you may wish to explore other capabilities.
fa_IR: در میان ایکن ها و منوها در اطراف رومیزی برای پیدا کردن برنامه های دلخواه خود چرخی بزنید. به علاوه شما شاید بخواهید توانایی های دیگر را بسنجید.

note: Tag: title
en: Accessing Existing Data
fa_IR: دسترسی داده های موجود

note: Tag: para
en: The live system can access existing data stored on:
fa_IR: سیستم زنده می تواند به داده های ذخیره شده دسترسی داشته باشد:

note: Tag: para
en: floppy diskettes
fa_IR: دیسکت های فلاپی

note: Tag: para
en: USB drives
fa_IR: درایوهای یو‌اس‌بی

note: Tag: para
en: disk partitions
fa_IR: پارتیشن های دیسک

note: Tag: para
en: You can therefore test how Fedora interacts with your documents, photographs, and multimedia files, and how files created by programs running in the Fedora Live environment work when you transfer them to your existing computing environment.
fa_IR: شما می توانید نحوه ی تعامل فدورا با اسناد، تصاویر و فایل های چند رسانه ای و نحوه ساخت شدن فایل ها با برنامه های اجرا شده در محیط کار فدورا زنده را آزمایش کنید وقتی آنها را به محیط موجود پردازش منتقل می کنید.

note: Tag: title
en: Making a Backup Copy of Data
fa_IR: ایجاد یک نسخه‌ی پشتیبان از داده ها

note: Tag: para
en: You can use the live image to make backup or archival copies of data, if your computer system includes:
fa_IR: شما می توانید از تصویر زنده برای تولید فایل پشتیبانی یا کپی آرشیوی داده ها استفاده کنید اگر رایانه شما شامل:

note: Tag: para
en: a CD or DVD burning drive
fa_IR: یک درایو نویسنده سی‌دی یا دی‌وی‌دی

note: Tag: para
en: a hard disk with ample free space
fa_IR: یک دیسک سخت با فضا خالی فراوان

note: Tag: para
en: Files normally in use by your previous operating system when it is running are not in use in the live image. Therefore, you can use the live image to copy files that are problematic for backup software in the previous operating system.
fa_IR: فایل ها معمولی استفاده شده در سیستم عامل قبلی وقتی تصویر زنده اجرا می شود استفاده نمی شوند. پس شما می توانید از تصویر زنده برای کپی فایل هایی که دچار مشکل هستند جهت پشتیبانی گیری نرم افزار در سیستم عامل قبلی استفاده کنید.

note: Tag: title
en: Installing Fedora from the Live Image
fa_IR: نصب فدورا از تصویر زنده

note: Tag: para
en: The <citetitle>Fedora&nbsp;&PRODVER; Installation Quick Start Guide</citetitle>, available from <ulink url="docs.fedoraproject.org" />, provides step-by-step instructions to use a live image to install Fedora on typical desktop and laptop computers.
fa_IR: راهنمای <citetitle>فدورا&nbsp;&PRODVER; نصب سریع</citetitle>، موجود در <ulink url="docs.fedoraproject.org" /> راهنمایی قدم به قدم است برای استفاده از تصویر زنده جهت نصب فدورا بر روی رایانه های خانگی را لپ تاپ.
