Fedora Live Images - en to mr_IN translation catalogue (12 entries)

note: Tag: title
en: Introduction
mr_IN: परिचय

note: Tag: title
en: What Should I Do With My Live Image?
mr_IN: Live Image शी काय केले पाहिजे?

note: Tag: title
en: Suggested Hardware
mr_IN: सूचविलेले हार्डवेअर

note: Tag: title
en: Booting
mr_IN: बूटींग

note: Tag: para
en: a boot menu, or
mr_IN: बूट मेन्यू, किंवा

note: Tag: para
en: floppy diskettes
mr_IN: फ्लॉपी डिस्केट

note: Tag: para
en: USB drives
mr_IN: USB ड्राइव

note: Tag: para
en: disk partitions
mr_IN: डिस्क विभाजन

note: Tag: title
en: Making a Backup Copy of Data
mr_IN: माहितीची एक बॅकअप प्रत बनवित आहे

note: Tag: para
en: a CD or DVD burning drive
mr_IN: CD किंवा DVD बर्णिंग ड्राइव

note: Tag: para
en: a hard disk with ample free space
mr_IN: अतिरीक्त मोफत जागा समाविष्टीत हार्ड डिस्क

note: Tag: title
en: Installing Fedora from the Live Image
mr_IN: Live Image पासून Fedora प्रतिष्ठापीत करत आहे
