Fedora Live Images - en to fa_IR translation catalogue (7 entries)

note: Tag: title
en: Revision History
fa_IR: تاریخچه ی بازبینی

note: Tag: firstname
en: Nathan
fa_IR: ناثان

note: Tag: surname
en: Thomas
fa_IR: تامس

note: Tag: member
en: Update for Fedora 13
fa_IR: به روزرسانی فدورا ‍۱۳

note: Tag: member
en: Add information about the live image no longer fitting on CD
fa_IR: افزودن اطلاعات درباره ی تصویر زنده که با سی دی متناسب نیست

note: Tag: member
en: Standardize capitalizations
fa_IR: استاندارد سازی بزرگ کردن حروف

note: Tag: member
en: Add information about accessing files on hard disk from Xfce
fa_IR: افزودن اطلاعات درباره دسترسی فایل ها بر روی دیسک سخت از ایکس‌اف‌سی‌ای
