Fedora Live Images - en to it_IT translation catalogue (5 entries)

note: Tag: title
en: Revision History
it_IT: Storico revisione

note: Tag: member
en: Update for Fedora 13
it_IT: Aggiornamento per Fedora 13

note: Tag: member
en: Add information about the live image no longer fitting on CD
it_IT: Aggiunta l'informazione che l'immagine live non entra più in un CD

note: Tag: member
en: Standardize capitalizations
it_IT:  Standardizzato l'uso dei caratteri maiuscoli

note: Tag: member
en: Add information about accessing files on hard disk from Xfce
it_IT: Aggiunta la nota informativa su come accedere ai file del disco rigido usando una Spin Xfce.
