Fedora Live Images - en to ru translation catalogue (8 entries)

note: Tag: title
en: Revision History
ru: История изменений

note: Tag: member
en: Update for Fedora 15
ru: Обновление для Fedora 15

note: Tag: member
en: Update instructions for browsing files on local partitions in Xfce 4.8
ru: Инструкции по обновлению для просмотра файлов на локальных разделах в Xfce 4.8

note: Tag: member
en: Update for Fedora 14
ru: Обновление для Fedora 14

note: Tag: member
en: Update for Fedora 13
ru: Обновление для Fedora 13

note: Tag: member
en: Add information about the live image no longer fitting on CD
ru: Добавление информации о том, что размер Live-образа теперь превышает размер CD

note: Tag: member
en: Standardize capitalizations
ru: Стандартизация регистра букв

note: Tag: member
en: Add information about accessing files on hard disk from Xfce
ru: Добавление информации о доступе к файлам на жестком диске из Xfce
