Fedora Release Notes - en to cs_CZ translation catalogue (22 entries)

note: Tag: title
en: Amateur Radio
cs_CZ: Amatérské rádiové stanice

note: Tag: para
en: New to Fedora 15 is <package>cutecw</package>. This is an application providing a phased approach to learning CW. For additional information refer to the project page at <ulink url="http://www.hamtools.org/cutecw/">http://www.hamtools.org/cutecw/</ulink>.
cs_CZ: Novou ve Fedoře 15 je <package>cutecw</package>. Aplikace poskytuje fázovaný přístup k osvojování CW. Pro další informace se obraťte na projektové stránky na adrese <ulink url="http://www.hamtools.org/cutecw/">http://www.hamtools.org/cutecw/</ulink>.

note: Tag: para
en: Also new to Fedora 15 is <package>libfap</package>. This is a port of the Perl APRS packet parsing library to C. All the features of Ham::APRS::FAP have been retained. For more complete information, including API documentation, refer to <ulink url="http://pakettiradio.net/libfap/">http://pakettiradio.net/libfap/</ulink>.
cs_CZ: Rovněž novým je ve Fedoře 14 <package>libfap</package>. Jedná se o port Perl balíčku APRS parsující knihovnu na C. Všechny vlastnosti Ham::APRS::FAP zůstaly zachovány. Pro ucelenější informace, vč. dokumentace API, prostudujte <ulink url="http://pakettiradio.net/libfap/">http://pakettiradio.net/libfap/</ulink>.

note: Tag: para
en: <package>fldigi</package> has been updated from 3.20.20 to 3.20.34. In addition to numerous bug fixes and cosmetic improvements, there are several new features:
cs_CZ: <package>fldigi</package> byl aktualizován z 3.20.20 na 3.20.34. Vedle několika oprav chyb a kosmetických vylepšení, obsahuje několik nových vlastností:

note: Tag: para
en: Extensions to pskmail
cs_CZ: Rozšíření pro pskmail

note: Tag: para
en: Improve cosmetics of configuration dialogs
cs_CZ: Drobná vylepšení konfiguračních dialogů

note: Tag: para
en: Additional keyboard shortcuts
cs_CZ: Další klávesové zkratky

note: Tag: para
en: Improved macros
cs_CZ: Zdokonalená makra

note: Tag: para
en: Improved integration with hamlib
cs_CZ: Vylepšená integrace s hamlib

note: Tag: para
en: Parallel port may now be used for PTT
cs_CZ: Paralelní port může nyní být použit pro PTT

note: Tag: para
en: Additional logbook fields
cs_CZ: Přidána pole do protokolu

note: Tag: para
en: Improved Olivia decoding
cs_CZ: Zdokonalená dekomprese Olivia

note: Tag: para
en: Full details on fldigi may be found at <ulink url="http://www.w1hkj.com/Fldigi.html">http://www.w1hkj.com/Fldigi.html</ulink>
cs_CZ: Všechny podrobnosti o fldigi lze nalézt na adrese <ulink url="http://www.w1hkj.com/Fldigi.html">http://www.w1hkj.com/Fldigi.html</ulink>

note: Tag: para
en: Fedora 15 now includes <package>xastir</package> 2.0.0. This version includes several bug fixes, as well as support for Open Street Maps. The project maintains a wiki at <ulink url="http://www.xastir.org.">http://www.xastir.org.</ulink>
cs_CZ: Fedora 15 nyní obsahuje <package>xastir</package>2.0.0. Tato verze obsahuje jak několik oprav chyb, tak podporu pro Open Street Maps. Projekt udržuje wiki na adrese <ulink url="http://www.xastir.org.">http://www.xastir.org.</ulink>

note: Tag: para
en: <package>gpredict</package> is a real-time satellite tracking and orbit prediction program. In addition to many bugfixes, new features include:
cs_CZ: <package>gpredict</package> je program pro sledování a odhadování dráhy satelitu v reálném čase. Vedle mnoha oprav chyb, nové vlastnosti zahrnují:

note: Tag: para
en: Radio and antenna rotator control.
cs_CZ: Ovladač rádiového a anténního ratátoru.

note: Tag: para
en: Improved satellite selector.
cs_CZ: Vylepšený selektor satelitu.

note: Tag: para
en: New layout manager.
cs_CZ: Nový správce vzhledu.

note: Tag: para
en: New Event view.
cs_CZ: Nový pohled události.

note: Tag: para
en: A video showing the satellite tooltips feature can be found at <ulink url="http://www.youtube.com/watch?v=tJC4A6onbBg">http://www.youtube.com/watch?v=tJC4A6onbBg</ulink>
cs_CZ: Video s ukázkou tipů na satelitní nástroje lze nalézt na <ulink url="http://www.youtube.com/watch?v=tJC4A6onbBg">http://www.youtube.com/watch?v=tJC4A6onbBg</ulink>

note: Tag: para
en: Details about <package>gpredict</package> may be found at <ulink url="http://groundstation.sourceforge.net/gpredict/">http://groundstation.sourceforge.net/gpredict/</ulink>
cs_CZ: Podrobnosti k <package>gpredict</package> lze nalézt na <ulink url="http://groundstation.sourceforge.net/gpredict/">http://groundstation.sourceforge.net/gpredict/</ulink>

note: Tag: para
en: Project site: (<ulink url="http://www.qsl.net/kd2bd/splat.html">http://www.qsl.net/kd2bd/splat.html</ulink>)
cs_CZ: Stránky projektu: (<ulink url="http://www.qsl.net/kd2bd/splat.html">http://www.qsl.net/kd2bd/splat.html</ulink>)
