Fedora Release Notes - en to nl translation catalogue (42 entries)

note: Tag: title
en: Amateur Radio
nl: Radio amateur

note: Tag: indexterm
en: <primary>CW</primary> <secondary>Learning</secondary>
nl: <primary>CW</primary><secondary>Leren</secondary>

note: Tag: para
en: New to Fedora 15 is <package>cutecw</package>. This is an application providing a phased approach to learning CW. For additional information refer to the project page at <ulink url="http://www.hamtools.org/cutecw/">http://www.hamtools.org/cutecw/</ulink>.
nl: <package>cutecw</package> is nieuw in Fedora 15. Dit is een toepassing die een gefaseerde aanpak van het leren van CW biedt. Voor meer informatie refereer je naar de project pagina op <ulink url="http://www.hamtools.org/cutecw/">http://www.hamtools.org/cutecw/</ulink>.

note: Tag: para
en: Also new to Fedora 15 is <package>libfap</package>. This is a port of the Perl APRS packet parsing library to C. All the features of Ham::APRS::FAP have been retained. For more complete information, including API documentation, refer to <ulink url="http://pakettiradio.net/libfap/">http://pakettiradio.net/libfap/</ulink>.
nl: Ook <package>libfap</package> is nieuw in Fedora 15. Dit is een omzetting van de Perl APRS pakket ontleed bibliotheek naar C. Alle functies van Ham::APRS::FAP zijn bewaard gebleven. Voor meer volledige informatie, inclusief API documentatie, refereer je naar <ulink url="http://pakettiradio.net/libfap/">http://pakettiradio.net/libfap/</ulink>.

note: Tag: indexterm
en: <primary>CW</primary> <secondary>sound card</secondary>
nl: <primary>CW</primary><secondary>geluidskaart</secondary>

note: Tag: indexterm
en: <primary>Sound card modes</primary>
nl: <primary>Geluidskaart modi</primary>

note: Tag: indexterm
en: <primary>LotW</primary>
nl: <primary>LoTW</primary>

note: Tag: indexterm
en: <primary>Logging</primary>
nl: <primary>Loggen</primary>

note: Tag: para
en: <package>fldigi</package> has been updated from 3.20.20 to 3.20.34. In addition to numerous bug fixes and cosmetic improvements, there are several new features:
nl: <package>fldigi</package> is vernieuwd van 3.20.20 naar 3.20.34. Naast tal van foutreparaties en cosmetische verbeteringen, zijn er verschillende nieuwe functies:

note: Tag: para
en: Extensions to pskmail
nl: Uitbreidingen in pskmail

note: Tag: para
en: Changes to dupe and diamond indicators
nl: Wijzigingen in dupe en diamant indicatoren

note: Tag: para
en: Improve cosmetics of configuration dialogs
nl: Verbetert  uiterlijk van configuratie dialogen

note: Tag: para
en: Additional keyboard shortcuts
nl: Extra sneltoetsen

note: Tag: para
en: Squelch adjustment on THOR and CW
nl: Squelch regelaar op THOR en CW

note: Tag: para
en: Improved macros
nl: Verbeterde macro's

note: Tag: para
en: Contest logging
nl: Wedstrijd loggen

note: Tag: para
en: Improved integration with hamlib
nl: Verbeterde integratie met hamlib

note: Tag: para
en: The DXCC popup now includes LotW and eQSL hints
nl: De DXCC pop-up bevat nu LoTW en eQSL hints

note: Tag: para
en: Improvements to Cabrillo reporting
nl: Verbeteringen aan Cabrillo rapportage

note: Tag: para
en: Parallel port may now be used for PTT
nl: Parallelle poort kan nu gebruikt worden voor PTT

note: Tag: para
en: Additional logbook fields
nl: Aanvullende logboek velden

note: Tag: para
en: Improved Olivia decoding
nl: Verbeterde Olivia decodering

note: Tag: para
en: Improved scope handling for RTTY
nl: Verbeterde scope afhandeling voor RTTY

note: Tag: para
en: Full details on fldigi may be found at <ulink url="http://www.w1hkj.com/Fldigi.html">http://www.w1hkj.com/Fldigi.html</ulink>
nl: Volledige details over fldigi kunnen gevonden worden op <ulink url="http://www.w1hkj.com/Fldigi.html">http://www.w1hkj.com/Fldigi.html</ulink>

note: Tag: para
en: Fedora 15 now includes <package>xastir</package> 2.0.0. This version includes several bug fixes, as well as support for Open Street Maps. The project maintains a wiki at <ulink url="http://www.xastir.org.">http://www.xastir.org.</ulink>
nl: Fedora 15 bevat nu <package>xastir</package> 2.0.0. Deze versie bevat enkele foutreparaties, evenals ondersteuning voor Open Street Maps. Het project onderhoudt een wiki op <ulink url="http://www.xastir.org.">http://www.xastir.org.</ulink>

note: Tag: indexterm
en: <primary>Satellite</primary>
nl: <primary>Satelliet</primary>

note: Tag: para
en: <package>gpredict</package> is a real-time satellite tracking and orbit prediction program. In addition to many bugfixes, new features include:
nl: <package>gpredict</package> is een real-time satelliet volg en omloopbaan voorspel programma. Naast veel foutreparaties zijn nieuwe functies onder andere:

note: Tag: para
en: Radio and antenna rotator control.
nl: Radio en antenne rotator controle.

note: Tag: para
en: Improved satellite selector.
nl: Verbeterde satelliet selectie.

note: Tag: para
en: New layout manager.
nl: Nieuwe layout beheerder.

note: Tag: para
en: New Event view.
nl: Nieuwe gebeurtenis weergave.

note: Tag: para
en: Satellite tooltips and pass pop-ups
nl: Satelliet tool-tips en passeer pop-ups

note: Tag: para
en: A video showing the satellite tooltips feature can be found at <ulink url="http://www.youtube.com/watch?v=tJC4A6onbBg">http://www.youtube.com/watch?v=tJC4A6onbBg</ulink>
nl: Een video die de satelliet tool-tips functie toont kan worden gevonden op <ulink url="http://www.youtube.com/watch?v=tJC4A6onbBg">http://www.youtube.com/watch?v=tJC4A6onbBg</ulink>

note: Tag: para
en: Details about <package>gpredict</package> may be found at <ulink url="http://groundstation.sourceforge.net/gpredict/">http://groundstation.sourceforge.net/gpredict/</ulink>
nl: Details over <package>gpredict</package> kunnen gevonden worden op <ulink url="http://groundstation.sourceforge.net/gpredict/">http://groundstation.sourceforge.net/gpredict/</ulink>

note: Tag: indexterm
en: <primary>Rig control</primary>
nl: <primary>Tranceiver controle</primary>

note: Tag: para
en: <package>hamlib</package> has been updated from 1.2.11 to 1.2.12. Included in this release ate three new backends. The project page may be found at <ulink url="http://hamlib.sourceforge.net">http://hamlib.sourceforge.net</ulink>.
nl: <package>hamlib</package> is vernieuw van 1.2.11 naar 1.2.12. In deze vrijgave zijn drie nieuwe back-ends opgenomen. De project pagina kan gevonden worden op <ulink url="http://hamlib.sourceforge.net">http://hamlib.sourceforge.net</ulink>.

note: Tag: para
en: Fedora 15 features version 2.0.5 of <package>xlog</package>. In addition to numerous bugfixes (refer to <ulink url="http://www.nongnu.org/xlog/xlog.changelog">http://www.nongnu.org/xlog/xlog.changelog</ulink>) there are two feature changes:
nl: Fedora 15 beschikt over versie 2.0.5 van <package>xlog</package>. Naast talrijke foutreparaties (refereer naar <ulink url="http://www.nongnu.org/xlog/xlog.changelog">http://www.nongnu.org/xlog/xlog.changelog</ulink>), zijn er twee functie veranderingen:

note: Tag: para
en: Changing the name of the free fields in the log now updates the column names in all the logs which are opened
nl: Het veranderen van de naam van de vrije velden in de log vernieuwt nu de kolomnamen in alle logs die geopend zijn

note: Tag: para
en: To speed up logging, typing &lt;ENTER&gt; in the callsign field will jump to the TX(RST) field.
nl: Om loggen te versnellen, zal intypen van &lt;ENTER&gt; in het roepletters veld een sprong maken naar het TX(RST) veld.

note: Tag: para
en: <package>soundmodem</package> has been updated to version 0.15.
nl: <package>soundmodem</package> is vernieuwd naar versie 0.15.

note: Tag: indexterm
en: <primary>Propagation</primary>
nl: <primary>Propagatie</primary>

note: Tag: para
en: <package>splat</package> 1.3.0 is included in Fedora 15.. The latest version of SPLAT! features a new mapping mode that plots contours of received signal power level in dBm, support for uniform ground clutter, expansions of the -db, -plo, and -pli command-line options, support for one arc-second high resolution SRTM topography data (including new srtm2sdf-hd and splat-hd executables), and many other improvements including updated documentation and minor bug fixes.
nl: <package>splat</package> 1.3.0 is opgenomen in Fedora 15. De nieuwste versie van SPLAT! beschikt over een nieuwe afbeeld modus die contouren plot van het ontvangen signaalvermogen in dBm, ondersteuning voor een uniforme ground clutter, uitbreidingen van de -db, -plo  en -pli commando-regel opties, ondersteuning voor een arc-seconde hoge resolutie SRTM topografie data (inclusief nieuwe srtm2sdf-hd en hd-splat uitvoerbare programma's) en vele andere verbeteringen, inclusief vernieuwde documentatie en kleine foutreparaties.
