Fedora Release Notes - en to uk translation catalogue (7 entries)

note: Tag: title
en: Desktop
uk: Стільниця

note: Tag: title
en: GSettings and dconf
uk: GSettings та dconf

note: Tag: indexterm
en: <primary>Plasma Workspace</primary>
uk: <primary>Робочий простір Плазми</primary>

note: Tag: indexterm
en: <primary>Task Manager</primary>
uk: <primary>Керування задачами</primary>

note: Tag: title
en: Plasma Workspace
uk: Робочий простір Плазми

note: Tag: title
en: Applications
uk: Програми

note: Tag: title
en: Platform
uk: Платформа
