Fedora Release Notes - en to ja_JP translation catalogue (6 entries)

note: Tag: title
en: I18n
ja_JP: 国際化

note: Tag: para
en: Indic Typing Booster is a predictive text input method for Indic languages. It is presently supporting Hindi, Marathi and Gujarati languages. More information available on the <ulink url="http://fedoraproject.org/w/index.php?title=Features/IndicTypingBooster">feature page</ulink>.
ja_JP: Indic Typing Booster は、インド言語のための、予想的テキスト入力メソッドです。現在、 Hindi, Marathi そして Gujarati をサポートします。詳しくは、<ulink url="http://fedoraproject.org/w/index.php?title=Features/IndicTypingBooster">feature page</ulink> を参照ください。

note: Tag: title
en: Rupee Sign
ja_JP: ルピー記号

note: Tag: para
en: Fedora 15 has support for displaying and inputting the new official Indian Rupee Sign currency symbol (Unicode point U20B9).
ja_JP: Fedora 15 は、新しいオフィシャルなインドルピー通貨記号 (ユニコードポイント U20B9) の表示と入力をサポートします。

note: Tag: title
en: Chinese Support package groups
ja_JP: 中国語サポートパッケージのグループ

note: Tag: para
en: In Fedora 15 the "Chinese Support" package group has been separated into "Simplified Chinese Support" and "Traditional Chinese Support" package groups for better Chinese support.
ja_JP: Fedora 15 では、中国語のサポートをより良くするために、 "Chinese Support" パッケージグループが、 "Simplified Chinese Support" と "Traditional Chinese Support" パッケージグループに分割されました。
