Fedora Release Notes - en to it translation catalogue (30 entries)

note: Tag: title
en: Revision History
it: Cronologia revisione

note: Tag: member
en: Remove Dom0
it: Rimosso Dom0

note: Tag: member
en: Remove dnssec
it: Rimosso dnssec

note: Tag: member
en: Remove riak
it: Rimosso riak

note: Tag: member
en: Add warning about Network Connections
it: Aggiunti messaggi di errore sulle connessioni di rete

note: Tag: member
en: Add prose on IcedTea
it: Aggiunto prose su IcedTea

note: Tag: member
en: Add index entries
it: Aggiunte voci di indice

note: Tag: member
en: Point Kernel to kernelnewbies (Kernel)
it: Punta il Kernel su kernelnewbies (Kernel)

note: Tag: member
en: Point features to F15 instead of general feature page (Overview)
it: Punta alle caratteristiche di F15 invece della pagina generale di caratteristiche (Panoramica)

note: Tag: member
en: Correct boxgrinder URL (Virtualization)
it: Corretto URL di boxgrinder (Virtualizzazione)

note: Tag: member
en: Correct Python URL (Developer Tools)
it: Corretto URL Python (Strumenti per gli sviluppatori)

note: Tag: member
en: Correct Rails URL (Developer Tools)
it: Corretti URL Rails (Strumenti per gli sviluppatori)

note: Tag: member
en: Correct avr-gcc URL (Embedded Development)
it: Corretto URL avr-gcc (Sviluppo embedded)

note: Tag: member
en: Correct avr-c++ URL (Embedded Development)
it: Corretto URL avr-c++ (Sviluppo embedded)

note: Tag: member
en: Correct avr-binutils URL (Embedded Development)
it: Corretto URL avr-binutils (Sviluppo embedded)

note: Tag: member
en: Correct dfu-programmer URL (Embedded Development)
it: Corretto URL programmatore dfu (Sviluppo embedded)

note: Tag: member
en: Correct xlog URL (Amateur radio)
it: Corretto URL xlog (Radioamatori)

note: Tag: member
en: Correct splat URL (Amateur radio)
it: Corretto URL splat (Radioamatori)

note: Tag: member
en: Remove redundant systemd and add administrative user per Rahul
it: Rimosso systemd ridondante e aggiunto utente amministrativo per Rahul

note: Tag: member
en: Converted beats
it: Conversione dei tempi

note: Tag: member
en: Empty Fedora 15 skeleton
it: Struttura di Fedora 15 vuota

note: Tag: member
en: Remove boot section and with it all reference to systemd
it: Rimossa la sezione di boot con l'intero riferimento a systemd

note: Tag: member
en: Preparation for GA
it: Preparazione per GA

note: Tag: member
en: Add mouse changes
it: Aggiunte le modifiche sul mouse

note: Tag: member
en: Add Pino/Gwibber changes
it: Aggiunte le variazioni su Pino/Gwibber

note: Tag: member
en: Mark systemd as preview
it: Systemd segnato come anteprima

note: Tag: member
en: Remove draft status
it: Rimosso lo status di bozza

note: Tag: member
en: Preparation for beta release
it: Preparazione per il rilascio beta

note: Tag: member
en: Initial creation of book by publican
it: Stesura iniziale con publican

note: Tag: member
en: Initial wiki conversions
it: Migrazione iniziale dalla wiki
