Fedora Release Notes - en to pl translation catalogue (10 entries)

note: Tag: title
en: Revision History
pl: Historia wersji

note: Tag: member
en: Remove boot section and with it all reference to systemd
pl: Usunięcie sekcji o uruchamianiu i wszystkich odniesień do systemd

note: Tag: member
en: Preparation for GA
pl: Przygotowanie do GA

note: Tag: member
en: Add mouse changes
pl: Dodanie zmian o myszy

note: Tag: member
en: Add Pino/Gwibber changes
pl: Dodanie zmian o programach Pino/Gwibber

note: Tag: member
en: Mark systemd as preview
pl: Oznaczenie systemd jako wersję orientacyjną

note: Tag: member
en: Remove draft status
pl: Usunięcie stanu szkicu

note: Tag: member
en: Preparation for beta release
pl: Przygotowanie do wydania beta

note: Tag: member
en: Initial creation of book by publican
pl: Początkowe utworzenie książki przez narzędzie Publican

note: Tag: member
en: Initial wiki conversions
pl: Początkowa konwersja z wiki
