Fedora Release Notes - en to nl translation catalogue (8 entries)

note: Tag: title
en: Virtualization
nl: Virtualisatie

note: Tag: indexterm
en: <primary>Appliances</primary>
nl: <primary>Software toepassingen</primary>

note: Tag: para
en: BoxGrinder Build is an easy to use command line tool to create appliances (virtual images) from simple plaintext appliance definition files. BoxGrinder can produce appliances for a variety of virtual and cloud platforms using plugins supporting technologies such as VMware or EC2.
nl: BoxGrinder Build is een makkelijk te gebruiken commando-regel gereedschap voor het aanmaken van software toepassingen (virtuele images) van eenvoudige leesbare softwaretoepassing definitie bestanden. BoxGrinder kan software toepassingen produceren voor een verscheidenheid van virtuele en cloud platformen met behulp van plug-ins ondersteunende technologieën, zoals VMware of EC2.

note: Tag: para
en: See the Quick Satrt page (<ulink url="http://boxgrinder.org/tutorials/boxgrinder-build-quick-start/">http://boxgrinder.org/tutorials/boxgrinder-build-quick-start/</ulink>) for an overview of how to use BoxGrinder.
nl: Zie de Quick Start pagina (<ulink url="http://boxgrinder.org/tutorials/boxgrinder-build-quick-start/">http://boxgrinder.org/tutorials/boxgrinder-build-quick-start/</ulink>) voor een overzicht van het gebruik van Boxrinder.

note: Tag: title
en: Spice support in virt-manager
nl: Spice ondersteuning in virt-manager

note: Tag: para
en: With Fedora 15, <package>virt-manager</package> has been updated to support <package>Spice</package>, the complete open source solution for interaction with virtualized desktop. It's now possible to create a virtual machine with Spice support without touching the command line, and benefiting all the Spice enhancements without hassles directly from virt-manager. Thanks to the spice-gtk library, you can also develop a client in Python or C, or with gobject-introspection bindings.
nl: <package>virt-manager</package> is in Fedora 15 vernieuwd om <package>Spice</package> te ondersteunen, een complete open bron oplossing voor de interactie met gevirtualiseerde bureaubladen. Het is nu mogelijk om een ​​virtuele machine met Spice ondersteuning te creëren, zonder de commando-regel te gebruiken en te profiteren van alle Spice verbeteringen, zonder gedoe direct vanuit virt-manager. Dankzij de spice-gtk bibliotheek, kun je een cliënt in Python of C, of ​​met gobject-introspectie bindingen ontwikkelen.

note: Tag: title
en: Numerous libvirt improvements
nl: Talrijke libvirt verbeteringen

note: Tag: para
en: With Fedora 15, <package>libvirt</package> has been updated to support a number of new APIs for interacting with various virtual machines. There is now support for graphics using SPICE, using smartcards with KVM guests, managing SMBIOS fields seen in guests, managing memory and blkio cgroup parameters to limit guest resource usage, support for IPv6 networking to guests, improved auditing, and better debugging of <package>qemu-kvm</package> guests via arbitrary monitor commands.
nl: <package>libvirt</package> is in Fedora 15 vernieuwd met ondersteuning van een aantal nieuwe API's voor de interactie met verschillende virtuele machines. Er is nu grafische ondersteuning met SPICE, met behulp van smartcards met KVM gasten, het beheren van SMBIOS velden zoals gezien in gasten, het beheren van geheugen en blkio cgroup parameters om gast hulpbrongebruik te beperken, ondersteuning voor IPv6 netwerken voor gasten, verbeterde audit, en beter debuggen van <package>qemu-kvm</package> gasten via willekeurige monitor commando's.
