Fedora User Guide - en to cs_CZ translation catalogue (36 entries)

note: Tag: title
en: Accessing the Web
cs_CZ: Přístup na Web

note: Tag: para
en: Besides being standards-compliant web browsers, <application>Firefox</application> and <application>Konqueror</application> have many features beyond basic web browsing. This chapter explains how to use some of the more popular features, and provides links to further information.
cs_CZ: Vedle toho, že jsou aplikace <application>Firefox</application> a <application>Konqueror</application> vestavěnými prohlížeči, mají také mnoho vlastností nad rámec běžného prohlížení. Tato kapitola vysvětluje jak se používají některé populární funkce a poskytuje odkazy na další informace o těchto funkcích.

note: Tag: title
en: Browsing web pages
cs_CZ: Prohlížení WWW stránek

note: Tag: title
en: Using Firefox
cs_CZ: Použití Firefoxu

note: Tag: para
en: <application>Firefox</application> has many more features than discussed here; you can find more information on <application>Firefox</application> at the Mozilla Firefox website: <ulink url="http://www.mozilla.org/support/firefox/">http://www.mozilla.org/support/firefox/</ulink>.
cs_CZ: <application>Firefox</application> má mnohem více funkcí než je zmíněno zde. Více informací o <application>Firefoxu</application> můžete najít na domovské stránce Mozilly Firefox: <ulink url="http://www.mozilla.org/support/firefox/">http://www.mozilla.org/support/firefox/</ulink>.

note: Tag: title
en: Navigating the web
cs_CZ: Navigace na webu

note: Tag: para
en: If you do not know the URL, enter a keyword (or words) into the search bar to the right of the navigation bar, then press the <keycap>Enter</keycap> key. The search engine used to perform your search can be changed by left-clicking the logo in the search box. You will be presented with a list of options including <citetitle>Google</citetitle>, <citetitle>Yahoo</citetitle>, <citetitle>eBay</citetitle>, <citetitle>Amazon</citetitle>, and <citetitle>Creative Commons</citetitle>.
cs_CZ: Pokud neznáte URL tak vložte klíčové slovo nebo slova do vyhledávací lišty vpravo od navigační lišty a poté stiskněte klávesu <keycap>Enter</keycap>.Vyhledávací engine používaný pro vyhledávání může být změněn kliknutím na logo ve vyhledávacím okně. Ukáže se Vám seznam možných parametrů zahrnující <citetitle>Google</citetitle>, <citetitle>Yahoo</citetitle>, <citetitle>eBay</citetitle>, <citetitle>Amazon</citetitle> a  <citetitle>Creative Commons</citetitle>.

note: Tag: title
en: Use your favorite feed reader
cs_CZ: Váš oblíbený klient

note: Tag: title
en: Tabs
cs_CZ: Panely

note: Tag: para
en: Open a new tab with <keycombo><keycap>Ctrl</keycap><keycap>T</keycap></keycombo>. A blank page is presented and a new bar is available under the navigation bar showing all open tabs; to switch between them left-click the desired tab. To close a tab you can either right click to access the <guimenu>context menu</guimenu> or press the red "X" on the tab.
cs_CZ: Nový panel otevřete pomocí kláves <keycombo><keycap>Ctrl</keycap><keycap>T</keycap></keycombo>. Je zobrazena prázdná stránka a nová lište je k dispozici pod navigační lištou, která ukazuje všechny otevřené panely. Pokud se mezi nimi chcete přepnout, stačí kliknout na požadovaný panel. Pro uzavření panelu stiskněte pravé tlačítko myši pro zpřístupnění  <guimenu>context menu</guimenu> nebo klepněte na červené "X" na panelu.

note: Tag: para
en: Navigating a large number of open tabs can be difficult. To make it easier, use the arrow icon on the right hand side of the tabs toolbar. Click this to reveal a list of all open tabs that you can switch to by clicking on the relevant item.
cs_CZ: Orientace ve velkém množství otevřených panelů může být složitá. Pro její usnadnění použijte ikonu se šipkou na pravé straně lišty a panely. Po jejím stisknutí se objeví seznam všech otevřených panelů do kterých se můžete přepnout pomocí kliknutí na požadovanou položku.

note: Tag: title
en: Extensions
cs_CZ: Rozšíření

note: Tag: para
en: <application>Firefox</application> is designed to be moderately fast and lightweight. As a result, some functionality found in other browsers may not be available by default. To solve this problem the <application>Firefox</application> team made the browser extensible, so it is easy to create and integrate <firstterm>extensions</firstterm> that add new functionality to the browser.
cs_CZ: <application>Firefox</application> je navržen jako přiměřeně rychlý a jednoduchý. Důsledkem toho nemusí být některé funkce, které jsou běžně k mání v jiných prohlížečích, implicitně zabudované ve <application>Firefoxu </application>. Proto byl prohlížeč navržen tak, aby byl snadno rozšiřitelný.Je tedy velmi snadné vytvářet a integrovat do <application>Firefoxu</application> různá <firstterm>rozšíření</firstterm> a přidat tak novou funkcionalitu.

note: Tag: title
en: Using Konqueror
cs_CZ: Použití Konqueroru

note: Tag: title
en: Konqueror on the GNOME and Xfce desktops
cs_CZ: Konqueror v GNOME a Xfce

note: Tag: title
en: Transferring files
cs_CZ: Přenos souborů

note: Tag: title
en: Advanced Usage
cs_CZ: Pokročilé použití

note: Tag: title
en: FTP is insecure
cs_CZ: FTP není bezpečné

note: Tag: para
en: If you are transferring files over a public network (such as the Internet), you may not want to use FTP. FTP transfers can be easily intercepted, and FTP data is not encrypted. For more security, use SFTP, which encrypts your data over SSH.
cs_CZ: Pokud přenášíte data přes veřejnou síť (jako je Internet), není vhodné používat FTP. Přenos dat přes FTP může být jednoduše zachycen a navíc takto přenášená data nejsou šifrovaná. Pro větší bezpečnost je doporučeno použít SFTP, které šifruje data za použití SSH.

note: Tag: title
en: Using FileZilla
cs_CZ: Použítí FileZilly

note: Tag: title
en: FTP with web browsers
cs_CZ: FTP a webové prohlížeče

note: Tag: title
en: Connecting to a server
cs_CZ: Připojení se k serveru

note: Tag: para
en: To connect to an FTP server in <application>FileZilla</application>, you must add the server to your <firstterm>Site Manager</firstterm>. You can open the Site Manager dialog in three ways:
cs_CZ: Pro připojení se k serveru ve <application>FileZilla</application> musíte přidat server, ke kterému se chcete připojit do svého <firstterm>Site Manageru</firstterm>.Site Manager se dá otevřít třemi způsoby:

note: Tag: para
en: Click the first icon to the left on the tool bar
cs_CZ: Kliknutím na první ikonu na nástrojové liště

note: Tag: para
en: Use the keyboard shortcut <keycombo><keycap>Ctrl</keycap><keycap>S</keycap></keycombo>
cs_CZ: Použitím klávesové zkratky <keycombo><keycap>Ctrl</keycap><keycap>S</keycap></keycombo>

note: Tag: para
en: On the right side of the dialog box, you will need to enter the following information:
cs_CZ: Na pravé straně dialogového okna budete muset zadat následující informaci:

note: Tag: term
en: Servertype
cs_CZ: Typ serveru

note: Tag: term
en: Logontype
cs_CZ: Způsob přihlášení

note: Tag: term
en: User
cs_CZ: Uživatel

note: Tag: term
en: Password
cs_CZ: Heslo

note: Tag: term
en: Comments
cs_CZ: Komentáře

note: Tag: para
en: This field has no technical relevance. It may be convenient for you to make a note of something about the server here.
cs_CZ: Toto pole nemá žádný technický význam. Pro Vás může být užitečné zmínit zde některé informace o serveru.

note: Tag: title
en: FTP on the command line
cs_CZ: FTP v příkazové řádce

note: Tag: title
en: Connecting to an FTP server
cs_CZ: Připojení k FTP serveru

note: Tag: title
en: SFTP on the command line
cs_CZ: SFTP na příkazové řádce

note: Tag: title
en: Secure copy (SCP)
cs_CZ: Bezpečné kopírováni (SCP)
