Fedora User Guide - en to de_DE translation catalogue (16 entries)

note: Tag: title
en: Accessing the Web
de_DE: Auf das Web zugreifen

note: Tag: title
en: Using Firefox
de_DE: Firefox verwenden

note: Tag: title
en: Navigating the web
de_DE: Durch das Web navigieren

note: Tag: title
en: Konqueror on the GNOME and Xfce desktops
de_DE: Konqueror auf dem GNOME und Xfce Desktop

note: Tag: title
en: Transferring files
de_DE: Dateien übertragen

note: Tag: title
en: FTP is insecure
de_DE: FTP ist unsicher

note: Tag: title
en: Using FileZilla
de_DE: FileZilla verwenden

note: Tag: title
en: FTP with web browsers
de_DE: FTP mit dem Web Browser

note: Tag: title
en: Connecting to a server
de_DE: Mit einem Server verbinden

note: Tag: term
en: User
de_DE: Benutzer

note: Tag: term
en: Password
de_DE: Passwort

note: Tag: term
en: Comments
de_DE: Kommentare

note: Tag: title
en: FTP on the command line
de_DE: FTP auf der Kommandozeile

note: Tag: title
en: Connecting to an FTP server
de_DE: Mit einen FTP Server verbinden

note: Tag: title
en: SFTP on the command line
de_DE: SFTP auf der Kommandozeile

note: Tag: title
en: Secure copy (SCP)
de_DE: Sicheres Kopieren (SCP)
