Fedora User Guide - en to de_DE translation catalogue (22 entries)

note: Tag: title
en: Communications
de_DE: Kommunikationen

note: Tag: title
en: Configuring Evolution
de_DE: Evolution einstellen

note: Tag: para
en: To configure an email account:
de_DE: Einen E-Mail Zugang konfigurieren:

note: Tag: para
en: Start <application>Evolution</application>
de_DE: <application>Evolution</application> starten

note: Tag: title
en: Using Evolution
de_DE: Evolution verwenden

note: Tag: title
en: Configuring Thunderbird
de_DE: Thunderbird einstellen

note: Tag: para
en: Open <application>Thunderbird</application>:
de_DE: <application>Thunderbird</application> starten:

note: Tag: title
en: Using Thunderbird
de_DE: Thunderbird verwenden

note: Tag: title
en: Configuring Claws Mail
de_DE: Claws Mail einstellen

note: Tag: para
en: Open <application>Claws Mail</application>:
de_DE: <application>Claws Mail</application> öffnen

note: Tag: para
en: Click on the <guilabel>Save</guilabel> button to finish the configuration.
de_DE: Klicken Sie auf den <guilabel>Speichern</guilabel> Knopf um die Einstellungen zu beenden.

note: Tag: title
en: Using Claws Mail
de_DE: Claws Mail verwenden

note: Tag: title
en: Configuring Kmail
de_DE: Kmail einstellen

note: Tag: title
en: Using Kmail
de_DE: Kmail verwenden

note: Tag: title
en: Configuring Pidgin
de_DE: Pidgin einstellen

note: Tag: title
en: Configuring XChat
de_DE: XChat einstellen

note: Tag: title
en: Configuring Konversation
de_DE: Konversation einstellen

note: Tag: title
en: Using Konversation
de_DE: Konversation verwenden

note: Tag: title
en: Installing ChatZilla
de_DE: ChatZilla installieren

note: Tag: title
en: Configuring ChatZilla
de_DE: ChatZilla einstellen

note: Tag: para
en: Open <application>Firefox</application>.
de_DE: <application>Firefox</application> öffnen

note: Tag: title
en: Using ChatZilla
de_DE: ChatZilla verwenden
