Fedora User Guide - en to sr_RS translation catalogue (9 entries)

note: Tag: title
en: Customizing the desktop
sr_RS: Прилагођавање радног окружења

note: Tag: para
en: Fedora allows you to customize the "look and feel" of your desktop environment. All of the settings that determine the appearance of your desktop are referred to collectively as a theme.
sr_RS: Fedora вам омогућава да прилагодите „изглед и угођај“ вашег радног окружења. Све ваше поставке које утврђују изглед ваше радне површине се заједнички једним именом називају теме.

note: Tag: title
en: Changing the theme
sr_RS: Мењање теме

note: Tag: para
en: Most desktop environments, including GNOME and KDE, allow you to install new themes to tweak the appearance of the desktop. The process for installing a theme varies for each desktop. You can find the process for installing themes under GNOME and KDE in this chapter, and most desktop environments include installation instructions in their own documentation.
sr_RS: Већина радних окружења, укључујући Гном и КДЕ, омогућавају вам да инсталирате нове теме да бисте променили изглед ваше радне површине. Процес инсталирања теме се разликује за свако радно окружење. У овом поглављу можете наћи поступак за инсталирање тема за Гном и КДЕ, а већина радних окружења укључују упутства за инсталацију у својој властитој документацији.

note: Tag: title
en: Changing the theme in GNOME
sr_RS: Мењање теме у Гному

note: Tag: title
en: Changing the theme in KDE
sr_RS: Мењање теме у КДЕ-у

note: Tag: title
en: Changing the background
sr_RS: Мењање позадине

note: Tag: title
en: Changing the background in GNOME
sr_RS: Мењање позадине у Гному

note: Tag: title
en: Changing the background in KDE
sr_RS: Мењање позадине у КДЕ-у
