Fedora User Guide - en to nl translation catalogue (24 entries)

note: Tag: title
en: Playing games
nl: Spelletjes spelen

note: Tag: para
en: A Fedora installation includes a selection of games by default. You can also select additional game packages during or after installation. To install new games on your Fedora system, refer to <xref linkend="chap-User_Guide-Managing_software" />. Most packages have games as part of their name. You can find more information about games for Fedora at <ulink url="https://fedoraproject.org/wiki/Games">https://fedoraproject.org/wiki/Games</ulink>. For more information about the games in this list, refer to the <guilabel>Help</guilabel> menu within each individual game.
nl: Een Fedora installatie bevat standaard een selectie van spelletjes. Je kunt ook extra spelpakketten selecteren tijdens of na de installatie. Om nieuwe spellen op jouw Fedora systeem te installeren, refereer je naar <xref linkend="chap-User_Guide-Managing_software" />. De meeste pakketten hebben spellen als deel van hun naam. Je kunt meer informatie over spellen voor Fedora vinden op <ulink url="https://fedoraproject.org/wiki/Games">https://fedoraproject.org/wiki/Games</ulink>. Voor meer informatie over de spellen in deze lijst, refereer je naar het <guilabel>Hulp</guilabel> menu bij ieder individueel spel.

note: Tag: title
en: You do not need to switch desktops to play games
nl: Je hoeft niet van bureaublad te wisselen om spellen te spelen

note: Tag: para
en: You can play KDE games while logged into GNOME and GNOME games while logged into KDE. Graphical environment components are very modular. When you install the game packs any dependencies will also be installed. You may need additional packages to view the online help.
nl: Je kunt KDE spellen spelen als ingelogd bent in GNOME en GNOME spellen als je ingelogd bent in KDE. Grafische omgevingsonderdelen zijn erg modulair. Als je het spelpakket installeert zullen ook alle afhankelijkheden geïnstalleerd worden. Je hebt misschien extra pakketten nodig om de online hulp te zien.

note: Tag: title
en: Default GNOME games
nl: Standaard GNOME spellen

note: Tag: para
en: Many GNOME games are not installed by default from the Live-CD or the DVD. If you do not have access to the Internet, you can use the Fedora DVD to install them, either using the <application>PackageKit application</application> or on the command line by using <application>Yum</application>. Refer to <xref linkend="chap-User_Guide-Managing_software" /> for help installing new software. Be sure to also install the separate <application>Help Files for gnome-games</application> which provides the instruction for playing each game. From the command line, the package name is <package>gnome-games-help</package>.
nl: Veel GNOME spellen worden niet standaard geïnstalleerd van de Live CD of de DVD. Als je geen toegang hebt tot het Internet, kun je de Fedora DVD gebruiken om ze te installeren, door het gebruik van <application>PackageKit</application> of op de commando-regel met <application>Yum</application>. Refereer naar <xref linkend="chap-User_Guide-Managing_software" /> voor hulp over het installeren van nieuwe software. Wees er zeker van dat je ook de aparte <application>Help Files for gnome-games</application> installeert, deze bieden de instructies voor het spelen van ieder spel. Voor de commando-regel is de naam van het pakket <package>gnome-games-help</package>.

note: Tag: para
en: With <application>Help Files for gnome-games</application> installed, use the menus to navigate to <menuchoice><guimenu>System </guimenu><guisubmenu> Help </guisubmenu><guisubmenu> Games</guisubmenu></menuchoice> to view a list of the available games. There is a brief description along with a link to details about playing each game. The detailed instructions can also be found from the <menuchoice><guimenu>Help </guimenu><guisubmenu> Contents</guisubmenu></menuchoice> menu in each game.
nl: Als <application>Help Files for gnome-games</application> geïnstalleerd is, gebruik je de menu's om te navigeren naar <menuchoice><guimenu>Systeem </guimenu><guisubmenu> Hulp </guisubmenu><guisubmenu> Spelletjes</guisubmenu></menuchoice> om een lijst van beschikbare spellen te zien. Er is een korte beschrijving met een verwijzing naar details over het spelen van ieder spel. De gedetailleerde instructies kunnen ook gevonden worden in het <menuchoice><guimenu>Hulp </guimenu><guisubmenu> Inhoud</guisubmenu></menuchoice> menu in ieder spel.

note: Tag: para
en: There are a handful of small games in the basic GNOME games pack.
nl: Er is een handvol kleine spellen in het basis GNOME spellen pakket.

note: Tag: para
en: is a collection of solitare card games.
nl: is een verzameling van solitaire kaartspellen.

note: Tag: para
en: is a A Reversi-like disk flipping game.
nl: is een op Reversi lijkend spel met omdraaiende schijven.

note: Tag: para
en: is a clone of a popular puzzle game.
nl: is een kloon van een populair puzzelspel.

note: Tag: para
en: is popular logic puzzle where you place numbers in a grid.
nl: is een populaire logische puzzel waar je getallen in een matrix plaatst.

note: Tag: para
en: Additional games are in a package called <package>gnome-games-extra</package>. These games provide a variety of styles and genres including board games such as Chess, card games such as Freecell, puzzle games such as Klotski, arcade games such as Robots, and tile matching games such as Mahjongg. These are only a sampling of the games provided.
nl: Er zijn extra spellen in een pakket met de naam <package>gnome-games-extra</package>. Deze spellen bieden een variatie in stijl en genre inclusief bord spellen zoals Schaken, kaartspelletjes zoals FreeCell, puzzel spellen zoals Klotki, arcade spellen zoals Robots en spellen voor bij elkaar passende stenen zoals Mahjongg. Deze zijn slechts enkele voorbeelden van de aangeboden spellen.

note: Tag: title
en: Default KDE games
nl: Standaard KDE spellen

note: Tag: para
en: Many KDE games are not installed by default from the Live-CD or the DVD. If you do not have access to the Internet, you can use the Fedora DVD to install them, either using the <application>PackageKit application</application> or on the command line by using <application>Yum</application>. Refer to <xref linkend="chap-User_Guide-Managing_software" /> for help installing new software. The <package>kdegames</package> package contains games for the current version of KDE and the <package>kdegames3</package> package contains additional games which have not yet been ported to KDE4.
nl: Veel KDE spellen worden niet standaard geïnstalleerd van de Live CD of de DVD. Als je geen toegang hebt tot het Internet, kun je de Fedora DVD gebruiken om ze te installeren, door het gebruik van <application>PackageKit</application> of op de commando-regel met <application>Yum</application>. Refereer naar <xref linkend="chap-User_Guide-Managing_software" /> voor hulp over het installeren van nieuwe software. Het <package>kdegames</package> pakket bevat spellen voor de huidige versie van KDE en het <package>kdegames3</package> pakket bevat extra spellen die nog niet overgezet zijn naar KDE4.

note: Tag: para
en: The KDE games pack includes popular games similar to those provided by the GNOME games pack such as Kfourinline, Ksudoku, Kreversi, and many more. A sampling of other games included in the KDE games pack that may not be in other game packs include:
nl: Het KDE spellen pakket bevat populaire spellen vergelijkbaar met die aangeboden door het GNOME spellen pakket, zoals Kfourinline, Ksudoku, Kreversi, en veel meer. Een aantal andere spellen in het KDE pakket die zich misschien niet in andere spel pakketten bevinden zijn:

note: Tag: para
en: Pac-man type game
nl: Pac-man type spel

note: Tag: para
en: A Lode Runner type of game
nl: Een Lode-runner type spel

note: Tag: para
en: A territory capture game
nl: Een territorium verovering spel

note: Tag: para
en: A network construction game
nl: Een netwerk constructie spel

note: Tag: para
en: Connect the dots to make squares
nl: Verbind de punten om vierkanten te maken

note: Tag: para
en: 3D game based on Rubik's Cube
nl: 3D spel gebaseerd op de Kubus van Rubik

note: Tag: para
en: A card game
nl: Een kaartspel

note: Tag: para
en: A mahjongg like game
nl: Een op mahjongg lijkend spel
