Fedora User Guide - en to uk_UA translation catalogue (29 entries)

note: Tag: title
en: Playing games
uk_UA: Ігри

note: Tag: para
en: A Fedora installation includes a selection of games by default. You can also select additional game packages during or after installation. To install new games on your Fedora system, refer to <xref linkend="chap-User_Guide-Managing_software" />. Most packages have games as part of their name. You can find more information about games for Fedora at <ulink url="https://fedoraproject.org/wiki/Games">https://fedoraproject.org/wiki/Games</ulink>. For more information about the games in this list, refer to the <guilabel>Help</guilabel> menu within each individual game.
uk_UA: У типовому комплекті програм Fedora передбачено декілька ігор. Крім того, ви можете встановити додаткові пакунки з іграми під час або після встановлення системи. Настанови щодо встановлення нових ігор у вашу систему наведено у розділі <xref linkend="chap-User_Guide-Managing_software" />. У назві більшості з цих пакунків є слово «games» (ігри). Докладніші відомості щодо ігор у Fedora наведено на сторінці <ulink url="https://fedoraproject.org/wiki/Games">https://fedoraproject.org/wiki/Games</ulink>. Докладніші відомості щодо кожної з ігор у цьому списку можна знайти на сторінці довідки, яку можна відкрити за допомогою пункту меню <guilabel>Довідка</guilabel> програми.

note: Tag: title
en: You do not need to switch desktops to play games
uk_UA: Щоб грати у ігри різних графічних середовищ, вам не потрібно перемикатися між цими середовищами.

note: Tag: para
en: You can play KDE games while logged into GNOME and GNOME games while logged into KDE. Graphical environment components are very modular. When you install the game packs any dependencies will also be installed. You may need additional packages to view the online help.
uk_UA: Ви можете грати у ігри KDE у середовищі GNOME і у ігри GNOME у середовищі KDE. Компоненти графічного середовища є модульними. Разом з пакунком гри буде встановлено всі потрібні для його роботи пакунки. Додаткові пакунки можуть знадобитися для перегляду довідки у інтернеті.

note: Tag: title
en: Default GNOME games
uk_UA: Типові ігри GNOME

note: Tag: para
en: Many GNOME games are not installed by default from the Live-CD or the DVD. If you do not have access to the Internet, you can use the Fedora DVD to install them, either using the <application>PackageKit application</application> or on the command line by using <application>Yum</application>. Refer to <xref linkend="chap-User_Guide-Managing_software" /> for help installing new software. Be sure to also install the separate <application>Help Files for gnome-games</application> which provides the instruction for playing each game. From the command line, the package name is <package>gnome-games-help</package>.
uk_UA: Багато з ігор GNOME типово не встановлюються з компакт-диска або DVD з портативною системою. Якщо у вас немає доступу до інтернету, ви можете скористатися DVD Fedora для їх встановлення або за допомогою програми <application>PackageKit</application> або за допомогою командного рядка і програми <application>Yum</application>. Довідку щодо встановлення програмного забезпечення можна знайти у розділі <xref linkend="chap-User_Guide-Managing_software" />. Не забудьте встановити окремий пакунок <application>файлів довідки до gnome-games</application>, у якому містяться правила ігор. Назва пакунка для встановлення за допомогою командного рядка — <package>gnome-games-help</package>.

note: Tag: para
en: With <application>Help Files for gnome-games</application> installed, use the menus to navigate to <menuchoice><guimenu>System </guimenu><guisubmenu> Help </guisubmenu><guisubmenu> Games</guisubmenu></menuchoice> to view a list of the available games. There is a brief description along with a link to details about playing each game. The detailed instructions can also be found from the <menuchoice><guimenu>Help </guimenu><guisubmenu> Contents</guisubmenu></menuchoice> menu in each game.
uk_UA: Якщо встановлено пакунок <application>файли довідки до gnome-games</application>, ви зможете скористатися пунктом меню <menuchoice><guimenu>Система</guimenu><guisubmenu>Довідка</guisubmenu><guisubmenu>Ігри</guisubmenu></menuchoice> для перегляду списку доступних ігор. У довідці ви знайдете короткий опис і посилання на докладний опис кожної з ігор. Доступ до докладної довідки можна отримати за допомогою пункту меню <menuchoice><guimenu>Довідка</guimenu><guisubmenu>Зміст</guisubmenu></menuchoice> кожної з ігор.

note: Tag: para
en: There are a handful of small games in the basic GNOME games pack.
uk_UA: У основному пакунку ігор GNOME ви знайдете декілька зручних невеличких ігор.

note: Tag: term
en: <application>Aisle Riot Solitaire</application>
uk_UA: <application>Пасьянс Aisle Riot</application>

note: Tag: para
en: is a collection of solitare card games.
uk_UA: збірка карткових ігор у пасьянс.

note: Tag: para
en: is a A Reversi-like disk flipping game.
uk_UA: гра у перевертання дисків, подібна до реверсі.

note: Tag: term
en: <application>Mines</application>
uk_UA: <application>Міни</application>

note: Tag: para
en: is a clone of a popular puzzle game.
uk_UA: гра, подібна до популярної гри у сапера.

note: Tag: term
en: <application>Sudoku</application>
uk_UA: <application>Судоку</application>

note: Tag: para
en: is popular logic puzzle where you place numbers in a grid.
uk_UA: популярна логічна гра, у якій слід правильно розташувати числа у ґратці.

note: Tag: para
en: Additional games are in a package called <package>gnome-games-extra</package>. These games provide a variety of styles and genres including board games such as Chess, card games such as Freecell, puzzle games such as Klotski, arcade games such as Robots, and tile matching games such as Mahjongg. These are only a sampling of the games provided.
uk_UA: Пакунок з додатковими іграми називається <package>gnome-games-extra</package>. Серед цих ігор зовсім різні ігри: ігри на дошці, зокрема шахи, карткові ігри, зокрема косинка, головоломки, зокрема Кльоцки, аркадні ігри, зокрема Роботи, ігри з плитками, зокрема маджонґ. Тут наведено лише приклади ігор.

note: Tag: title
en: Default KDE games
uk_UA: Типові ігри KDE

note: Tag: para
en: Many KDE games are not installed by default from the Live-CD or the DVD. If you do not have access to the Internet, you can use the Fedora DVD to install them, either using the <application>PackageKit application</application> or on the command line by using <application>Yum</application>. Refer to <xref linkend="chap-User_Guide-Managing_software" /> for help installing new software. The <package>kdegames</package> package contains games for the current version of KDE and the <package>kdegames3</package> package contains additional games which have not yet been ported to KDE4.
uk_UA: Багато ігор KDE типово не встановлюються за допомогою компакт-диска або DVD з портативною системою. Якщо у вас немає доступу до інтернету, ви можете встановити їх з DVD Fedora за допомогою програми <application>PackageKit</application> або командного рядка і програми <application>Yum</application>. Докладніше про встановлення програм можна дізнатися з розділу <xref linkend="chap-User_Guide-Managing_software" />. У пакунку <package>kdegames</package> містяться ігри поточної версії KDE, а у пакунку <package>kdegames3</package> — ігри, які ще не було портовано на платформу KDE4.

note: Tag: para
en: The KDE games pack includes popular games similar to those provided by the GNOME games pack such as Kfourinline, Ksudoku, Kreversi, and many more. A sampling of other games included in the KDE games pack that may not be in other game packs include:
uk_UA: У модулі ігор KDE ви знайдете популярні ігри, подібні до ігор GNOME, зокрема Kfourinline, Killbots, Ksudoku, Kreversi, а також багато інших ігор, яких немає у GNOME. Серед ігор KDE, яких немає у інших модулях ігор:

note: Tag: para
en: Pac-man type game
uk_UA: Гра, подібна до гри у пакмена.

note: Tag: term
en: <application>KGoldrunner</application>
uk_UA: <application>Золотошукач (KGoldrunner)</application>

note: Tag: para
en: A Lode Runner type of game
uk_UA: Гра, подібна до «Lode Runner»

note: Tag: para
en: A territory capture game
uk_UA: Гра на захоплення територій

note: Tag: para
en: A network construction game
uk_UA: Гра у побудову мереж

note: Tag: para
en: Connect the dots to make squares
uk_UA: З'єднайте точки, щоб створити квадрати

note: Tag: term
en: <application>Kubarick</application>
uk_UA: <application>Kubrick</application>

note: Tag: para
en: 3D game based on Rubik's Cube
uk_UA: Просторова гра, заснована на кубику Рубіка

note: Tag: para
en: A card game
uk_UA: Карткова гра

note: Tag: para
en: A mahjongg like game
uk_UA: Пасьянс «Маджонґ».
