Fedora User Guide - en to it translation catalogue (18 entries)

note: Tag: title
en: Revision History
it: Storico revisione

note: Tag: firstname
en: Ruediger
it: Rüdiger

note: Tag: member
en: Additional updates for Fedora 13 version
it: Aggiunti aggiornamenti per la versione Fedora 13

note: Tag: member
en: New Connecting to the Internet with Network Management unit (Luigi)
it: Nuovo capitolo Connecting to the Internet (Luigi)

note: Tag: member
en: Rewrite of Office applications (Susan)
it: Riscrittura dei capitoli sulle Office Applications (Susan)

note: Tag: member
en: pointer to recognition of current fabulous translation team. (Ruediger)
it: Suggerito di riconoscere il merito del favoloso Team di Traduzione (Rüdiger)

note: Tag: member
en: Update for Fedora 13 version
it: Aggiornamento alla versione Fedora 13

note: Tag: member
en: Bumping revision to reflect a number of updates from "bug stomping day"
it: Rivisto il testo, in base agli aggiornamenti indicati nel "bug stomping day"

note: Tag: member
en: Fixed bug#538628
it: Risolto il bug#538628

note: Tag: member
en: Fixed grammar and format issues
it: Corretti errori grammaticali e forme sintattiche

note: Tag: member
en: Merged recommendations from Murry's email
it: Inserite le raccomandazioni trasmesse via email da Murry

note: Tag: member
en: Update Xfce desktop descriptions for v4.6 BZ#551197
it: Aggiornate le descrizioni relative al desktop Xfce alla versione 4.6 BZ#551197

note: Tag: member
en: Update Thunderbird instructions for v3.0 BZ#532186
it: Aggiornate le istruzioni relative a Thunderbird alla versione 3.0 BZ#532186

note: Tag: member
en: Change name of the desktop environment combo box from "Desktop" to "Sessions".
it: Corretto il nome della combo box, per selezionare l'ambiente desktop, da "Desktop" in "Sessions".

note: Tag: member
en: Add note stating that the desktop environment combo box will be shown only if more than one desktop environment is installed.
it: Aggiunta la nota informativa che la combo box per selezionare l'ambiente desktop durante il login, è presente soltanto se sono installati più di un ambiente desktop.

note: Tag: member
en: Update for Fedora 12
it: Aggiornamenti per la versione Fedora 12

note: Tag: member
en: Update for Fedora 11, Convert to Docbook XML
it: Aggiornamenti per la versione Fedora 11, Conversione in formato XML di Docbook

note: Tag: member
en: Version for Fedora Core 6
it: Versione Fedora Core 6
