Fedora User Guide - en to nl translation catalogue (22 entries)

note: Tag: title
en: Revision History
nl: Herzieningsgeschiedenis

note: Tag: member
en: Updates for Fedora 14 version
nl: Vernieuwing voor Fedora 14 versie

note: Tag: member
en: Update Playing Multimedia BZ#588582
nl: Playing Multimedia vernieuwen BZ#588582

note: Tag: member
en: New Printing unit (Ben Cotton) BZ#508025
nl: Nieuwe afdruk eenheid (Ben Cotton) BZ#508025

note: Tag: member
en: Additional updates for Fedora 13 version
nl: Extra vernieuwingen voor Fedora 13 versie

note: Tag: member
en: New Connecting to the Internet with Network Management unit (Luigi)
nl: Nieuw "Connecting to the Internet with Network Management" sectie (Luigi)

note: Tag: member
en: Rewrite of Office applications (Susan)
nl: Herschrijven van "Office applications" (Susan)

note: Tag: member
en: pointer to recognition of current fabulous translation team. (Ruediger)
nl: verwijzing voor erkenning voor het huidige vertaal team. (Ruediger)

note: Tag: member
en: Update for Fedora 13 version
nl: Vernieuwing voor Fedora 13 versie

note: Tag: member
en: Bumping revision to reflect a number of updates from "bug stomping day"
nl: Revisie verhoogd vanwege een aantal vernieuwingen van de "bug stomping day"

note: Tag: member
en: Fixed bug#538628
nl: Bug#538628 gerepareerd

note: Tag: member
en: Fixed grammar and format issues
nl: Taal en formaat problemen gerepareerd

note: Tag: member
en: Merged recommendations from Murry's email
nl: Aanbevelingen uit de email van Murray ingevoegd

note: Tag: member
en: Update Xfce desktop descriptions for v4.6 BZ#551197
nl: Xfce bureaublad beschrijving vernieuwd voor v4.6 BZ#551197

note: Tag: member
en: Update Thunderbird instructions for v3.0 BZ#532186
nl: Thunderbird instructies vernieuwd voor v3.0 BZ#532186

note: Tag: member
en: Change name of the desktop environment combo box from "Desktop" to "Sessions".
nl: Verander de naam van bureaublad omgeving combo box van "Desktop" naar "Sessions".

note: Tag: member
en: Add note stating that the desktop environment combo box will be shown only if more than one desktop environment is installed.
nl: Opmerking toegevoegd dat de bureaublad omgeving combo box alleen getoond wordt als meer dan een bureaublad omgeving geïnstalleerd is.

note: Tag: member
en: Update for Fedora 12
nl: Vernieuwing voor Fedora 12

note: Tag: surname
en: Bailey
nl: Achterplaats van kasteel

note: Tag: firstname
en: Kirk
nl: Kerk

note: Tag: member
en: Update for Fedora 11, Convert to Docbook XML
nl: Vernieuwing voor Fedora 11, omgezet naar Docbook XML

note: Tag: member
en: Version for Fedora Core 6
nl: Versie voor Fedora Core 6
