Fedora User Guide - en to ru translation catalogue (20 entries)

note: Tag: title
en: Revision History
ru: История переиздания

note: Tag: member
en: Updates for Fedora 14 version
ru: Обновлено для версии Fedora 14

note: Tag: member
en: Update Playing Multimedia BZ#588582
ru: Обновленение раздела "Игры" с учетом BZ#588582

note: Tag: member
en: New Printing unit (Ben Cotton) BZ#508025
ru: Новый раздел "Печать" (Ben Cotton) BZ#508025

note: Tag: member
en: Additional updates for Fedora 13 version
ru: Дополнительные поправки для версии Fedora 13

note: Tag: member
en: New Connecting to the Internet with Network Management unit (Luigi)
ru: Добавлены секции по подключению к Интернету и управлению сетью (Luigi)

note: Tag: member
en: Rewrite of Office applications (Susan)
ru: Обновление материала по офисным программам (Susan)

note: Tag: member
en: pointer to recognition of current fabulous translation team. (Ruediger)
ru: Добавлена ссылка на страницу благодарностей нашим замечательным переводчикам (Ruediger)

note: Tag: member
en: Update for Fedora 13 version
ru: Обновлено для версии Fedora 13

note: Tag: member
en: Bumping revision to reflect a number of updates from "bug stomping day"
ru: Выпуск с исправлениями ошибок.

note: Tag: member
en: Fixed bug#538628
ru: Исправлена ошибка #538628

note: Tag: member
en: Fixed grammar and format issues
ru: Исправлены грамматические ошибки и откорректировано форматирование

note: Tag: member
en: Merged recommendations from Murry's email
ru: Учтены рекомендации из сообщения Murry.

note: Tag: member
en: Update Xfce desktop descriptions for v4.6 BZ#551197
ru: Обновлены инструкции для рабочего стола Xfce v4.6 BZ#551197

note: Tag: member
en: Update Thunderbird instructions for v3.0 BZ#532186
ru: Обновлены инструкции для Thunderbird v3.0 BZ#532186

note: Tag: member
en: Change name of the desktop environment combo box from "Desktop" to "Sessions".
ru: Имя списка выбора окружения рабочего стола изменено на «Сеансы».

note: Tag: member
en: Add note stating that the desktop environment combo box will be shown only if more than one desktop environment is installed.
ru: Добавлено примечание о появлении списка только при условии наличия нескольких установленных окружений рабочего стола.

note: Tag: member
en: Update for Fedora 12
ru: Обновлено для Fedora 12

note: Tag: member
en: Update for Fedora 11, Convert to Docbook XML
ru: Обновлено для Fedora 11 и преобразовано в формат Docbook XML

note: Tag: member
en: Version for Fedora Core 6
ru: Версия для Fedora Core 6
