Fedora User Guide - en to fr_FR translation catalogue (14 entries)

note: Tag: title
en: Tour of the GNOME desktop
fr_FR: Visite guidée du bureau GNOME

note: Tag: title
en: The <guimenu>Applications</guimenu> menu
fr_FR: Le menu <guimenu>Applications</guimenu>

note: Tag: title
en: The <guimenu>Places</guimenu> menu
fr_FR: Le menu <guimenu>Raccourcis</guimenu>

note: Tag: title
en: The <guimenu>System</guimenu> menu
fr_FR: Le menu <guimenu>Système</guimenu>

note: Tag: para
en: The third section contains entries to
fr_FR: La troisième section contient des entrées vers

note: Tag: title
en: Root password
fr_FR: Mot de passe superutilisateur

note: Tag: title
en: Application launchers
fr_FR: Lanceurs d'application

note: Tag: para
en: The Mozilla Firefox icon
fr_FR: L'icône Mozilla Firefox

note: Tag: para
en: The Evolution icon
fr_FR: L'icône Evolution

note: Tag: title
en: Volume control
fr_FR: Contrôle du volume

note: Tag: title
en: The user switch area
fr_FR: La zone de changement d'utilisateur

note: Tag: title
en: Clock and calendar
fr_FR: Horloge et calendrier

note: Tag: title
en: Using the desktop
fr_FR: Utilisation du bureau

note: Tag: title
en: Switching between workspaces
fr_FR: Changer d'espace de travail
