Fedora Virtualization Guide - en to fr_FR translation catalogue (19 entries)

note: Tag: para
en: This manual was written in the DocBook XML v4.3 format.
fr_FR: Ce manuel a été rédigé sous le format DocBook XML v4.3.

note: Tag: para
en: Other writing credits go to:
fr_FR: Ont également contribués :

note: Tag: para
en: Don Dutile contributed technical editing for the para-virtualized drivers section.
fr_FR: Don Dutile, éditeur technique pour la section Pilotes paravirtualisés.

note: Tag: para
en: Barry Donahue contributed technical editing for the para-virtualized drivers section.
fr_FR: Barry Donahue, éditeur technique pour la section Pilotes paravirtualisés.

note: Tag: para
en: Rick Ring contributed technical editing for the Virtual Machine Manager Section.
fr_FR: Rick Ring, éditeur technique pour la section Gestion des machines virtuelles.

note: Tag: para
en: Michael Kearey contributed technical editing for the sections on using XML configuration files with virsh and virtualized floppy drives.
fr_FR: Michael Kearey, éditeur technique pour les sections sur l'utilisation des fichiers de configuration XML avec des lecteurs de disquettes virtualisés et virsh.

note: Tag: para
en: Marco Grigull contributed technical editing for the software compatibility and performance section.
fr_FR: Marco Grigull, éditeur technique pour la section compatibilité et performance des logiciels.

note: Tag: para
en: Eugene Teo contributed technical editing for the Managing Guests with virsh section.
fr_FR: Eugene Teo, éditeur technique pour la section Gestion des invités avec virsh.

note: Tag: para
en: Publican, the publishing tool which produced this book, was written by Jeffrey Fearn.
fr_FR: Publican, l'outil de publication utilisé pour produire cet ouvrage, a été développé par Jeffrey Fearn.

note: Tag: para
en: Simplified Chinese
fr_FR: Chinois simplifié

note: Tag: para
en: Traditional Chinese
fr_FR: Chinois traditionnel

note: Tag: para
en: Japanese
fr_FR: Japonais

note: Tag: para
en: Korean
fr_FR: Coréen

note: Tag: para
en: French
fr_FR: Français

note: Tag: para
en: German
fr_FR: Allemand

note: Tag: para
en: Italian
fr_FR: Italien

note: Tag: para
en: Brazilian Portuguese
fr_FR: Portugais brésilien

note: Tag: para
en: Spanish
fr_FR: Espagnol

note: Tag: para
en: Russian
fr_FR: Russe
