Fedora Virtualization Guide - en to it translation catalogue (19 entries)

note: Tag: para
en: This manual was written in the DocBook XML v4.3 format.
it: Questo manuale è stato scritto in un formato DocBook XML v4.3.

note: Tag: para
en: Other writing credits go to:
it: Altri crediti vanno a:

note: Tag: para
en: Don Dutile contributed technical editing for the para-virtualized drivers section.
it: Don Dutile redattore tecnico per la sezione dei driver para-virtualizzati.

note: Tag: para
en: Barry Donahue contributed technical editing for the para-virtualized drivers section.
it: Barry Donahue redattore tecnico per la sezione dei driver para-virtualizzati.

note: Tag: para
en: Rick Ring contributed technical editing for the Virtual Machine Manager Section.
it: Rick Ring redattore tecnico per la sezione Virtual Machine Manager.

note: Tag: para
en: Michael Kearey contributed technical editing for the sections on using XML configuration files with virsh and virtualized floppy drives.
it: Michael Kearey redattore tecnico per le sezioni relative all'utilizzo dei file di configurazione XML con virsh ed unità floppy virtualizzate.

note: Tag: para
en: Marco Grigull contributed technical editing for the software compatibility and performance section.
it: Marco Grigull redattore tecnico per la compatibilità software e la sezione relativa alle prestazioni.

note: Tag: para
en: Eugene Teo contributed technical editing for the Managing Guests with virsh section.
it: Eugene Teo redattore tecnico per la sezione Gestione dei guest con virsh.

note: Tag: para
en: Publican, the publishing tool which produced this book, was written by Jeffrey Fearn.
it: Publican, il tool di pubblicazione attraverso il quale è stato prodotto questo manuale, compilato da Jeffrey Fearn.

note: Tag: para
en: Simplified Chinese
it: Cinese semplificato

note: Tag: para
en: Traditional Chinese
it: Cinese tradizionale

note: Tag: para
en: Japanese
it: Giapponese

note: Tag: para
en: Korean
it: Coreano

note: Tag: para
en: French
it: Francese

note: Tag: para
en: German
it: Tedesco

note: Tag: para
en: Italian
it: Italiano

note: Tag: para
en: Brazilian Portuguese
it: Portoghese brasiliano

note: Tag: para
en: Spanish
it: Spagnolo

note: Tag: para
en: Russian
it: Russo
