Fedora Virtualization Guide - en to ja_JP translation catalogue (26 entries)

note: Tag: title
en: Colophon
ja_JP: 奥付

note: Tag: para
en: This manual was written in the DocBook XML v4.3 format.
ja_JP: このマニュアルは DocBook XML v4.3 形式で書かれています。

note: Tag: para
en: This book is based on the original work of Jan Mark Holzer, Justin Clift and Chris Curran.
ja_JP: 本書は、Jan Mark Holzer、Justin CliftおよびChris Curranの原作に基づいています。

note: Tag: para
en: Other writing credits go to:
ja_JP: その他の著作クレジット：

note: Tag: para
en: Don Dutile contributed technical editing for the para-virtualized drivers section.
ja_JP: Don Dutileは準仮想化ドライバのセクションの技術的な編集に貢献しました。

note: Tag: para
en: Barry Donahue contributed technical editing for the para-virtualized drivers section.
ja_JP: Barry Donahueは準仮想化ドライバのセクションの技術的な編集に貢献しました。

note: Tag: para
en: Rick Ring contributed technical editing for the Virtual Machine Manager Section.
ja_JP: Rick Ringは仮想マシンマネージャーのセクションの技術的な編集に貢献しました。

note: Tag: para
en: Michael Kearey contributed technical editing for the sections on using XML configuration files with virsh and virtualized floppy drives.
ja_JP: Michael Keareyはvirshおよび仮想フロッピードライブでのXML設定ファイル使用に関するセクションの技術的な編集に貢献しました。

note: Tag: para
en: Marco Grigull contributed technical editing for the software compatibility and performance section.
ja_JP: Marco Grigullはソフトウェア互換性とパフォーマンスのセクションの技術的な編集に貢献しました。

note: Tag: para
en: Eugene Teo contributed technical editing for the Managing Guests with virsh section.
ja_JP: Eugene Teoはvirshセクションでのゲスト管理の技術的な編集に貢献しました。

note: Tag: para
en: Publican, the publishing tool which produced this book, was written by Jeffrey Fearn.
ja_JP: このマニュアルを作成した発行ツール、PublicanはJeffrey Fearnによって書かれました。

note: Tag: title
en: Translators
ja_JP: 翻訳者

note: Tag: para
en: Due to technical limitations, the translators credited in this section are those who worked on previous versions of the <citetitle>Red Hat Enterprise Linux Virtualization Guide</citetitle> and the <citetitle>Fedora Virtualization Guide</citetitle>.
ja_JP: 技術的な制限のため、このセクションにクレジットされている翻訳者は、<citetitle>Red Hat Enterprise Linux Virtualization Guide</citetitle>と<citetitle>Fedora Virtualization Guide</citetitle>の以前のバージョンで働いていた人々です。

note: Tag: para
en: To find out who translated the current version of the guide, visit <ulink url="https://fedoraproject.org/wiki/Fedora_13_Documentation_Translations_-_Contributors" />. These translators will receive credit in subsequent versions of this guide.
ja_JP: ガイドの最新版を翻訳した人を見つけるために、<ulink url="https://fedoraproject.org/wiki/Fedora_13_Documentation_Translations_-_Contributors" />を訪問してください。これらの翻訳者はこのガイドの以降のバージョンでクレジットされるでしょう。

note: Tag: para
en: Simplified Chinese
ja_JP: 簡体中国語

note: Tag: para
en: Traditional Chinese
ja_JP: 繁体中国語

note: Tag: para
en: Japanese
ja_JP: 日本語

note: Tag: para
en: Korean
ja_JP: 韓国語

note: Tag: para
en: Dutch
ja_JP: オランダ語

note: Tag: para
en: French
ja_JP: フランス語

note: Tag: para
en: German
ja_JP: ドイツ語

note: Tag: para
en: Greek
ja_JP: ギリシャ語

note: Tag: para
en: Italian
ja_JP: イタリア語

note: Tag: para
en: Brazilian Portuguese
ja_JP: ブラジル系ポルトガル語

note: Tag: para
en: Spanish
ja_JP: スペイン語

note: Tag: para
en: Russian
ja_JP: ロシア語
