Fedora Virtualization Guide - en to pt_BR translation catalogue (20 entries)

note: Tag: title
en: Colophon
pt_BR: Colofão

note: Tag: para
en: This manual was written in the DocBook XML v4.3 format.
pt_BR: Este manual foi escrito no formato DocBook XML v4.3.

note: Tag: para
en: Other writing credits go to:
pt_BR: Outros créditos de escrita vão para:

note: Tag: para
en: Don Dutile contributed technical editing for the para-virtualized drivers section.
pt_BR: Don Dutile contribui na edição técnica da seção dos drivers para-virtualizados.

note: Tag: para
en: Barry Donahue contributed technical editing for the para-virtualized drivers section.
pt_BR: Barry Donahue contribui na edição técnica da seção dos drivers para-virtualizados.

note: Tag: para
en: Rick Ring contributed technical editing for the Virtual Machine Manager Section.
pt_BR: Rick Ring contribui na edição técnica da Seção do Gerenciador da Máquina Virtual.

note: Tag: para
en: Michael Kearey contributed technical editing for the sections on using XML configuration files with virsh and virtualized floppy drives.
pt_BR: Michael Kearey contribui na edição técnica para as seções usando os arquivos de configuração XML com virsh e disquetes virtualizados.

note: Tag: para
en: Marco Grigull contributed technical editing for the software compatibility and performance section.
pt_BR: Marco Grigull contribui com a edição técnica para a compatibilidade de software e seção de desempenho.

note: Tag: para
en: Eugene Teo contributed technical editing for the Managing Guests with virsh section.
pt_BR: Eugene Teo contribui para a edição técnica do Gerenciamento de convidados com a seção virsh.

note: Tag: para
en: Publican, the publishing tool which produced this book, was written by Jeffrey Fearn.
pt_BR: Publican, a ferramenta de publicação que produziu este livro, foi escrito por Jeffrey Fearn.

note: Tag: para
en: Simplified Chinese
pt_BR: Chinês Simplificado

note: Tag: para
en: Traditional Chinese
pt_BR: Chinês Tradicional

note: Tag: para
en: Japanese
pt_BR: Japonês

note: Tag: para
en: Korean
pt_BR: Coreano

note: Tag: para
en: French
pt_BR: Francês

note: Tag: para
en: German
pt_BR: Alemão

note: Tag: para
en: Italian
pt_BR: Italiano

note: Tag: para
en: Brazilian Portuguese
pt_BR: Português Brasileiro

note: Tag: para
en: Spanish
pt_BR: Espanhol

note: Tag: para
en: Russian
pt_BR: Russo
