Fedora Virtualization Guide - en to ru translation catalogue (33 entries)

note: Tag: title
en: Colophon
ru: Издание

note: Tag: para
en: This manual was written in the DocBook XML v4.3 format.
ru: Это руководство создано в формате DocBook XML 4.3.

note: Tag: para
en: Other writing credits go to:
ru: Благодарности:

note: Tag: para
en: Don Dutile contributed technical editing for the para-virtualized drivers section.
ru: Техническая редакция секции паравиртуализированных драйверов: Дон Дьютил

note: Tag: para
en: Barry Donahue contributed technical editing for the para-virtualized drivers section.
ru: Техническая редакция секции паравиртуализированных драйверов: Барри Донахью

note: Tag: para
en: Rick Ring contributed technical editing for the Virtual Machine Manager Section.
ru: Техническая редакция секции описания менеджера виртуальных машин: Рик Ринг

note: Tag: para
en: Michael Kearey contributed technical editing for the sections on using XML configuration files with virsh and virtualized floppy drives.
ru: Техническая редакция секций описания использования XML-файлов конфигурации с virsh и виртуализированными съемными носителями: Майкл Кери

note: Tag: para
en: Marco Grigull contributed technical editing for the software compatibility and performance section.
ru: Техническая редакция секции описания производительности и программной совместимости: Марко Григал

note: Tag: para
en: Eugene Teo contributed technical editing for the Managing Guests with virsh section.
ru: Техническая редакция секции описания управления виртуальными машинами с помощью virsh: Юджин Тео

note: Tag: para
en: Publican, the publishing tool which produced this book, was written by Jeffrey Fearn.
ru: Книга опубликована с помощью Publican. Автор: Джеффри Ферн

note: Tag: para
en: Simplified Chinese
ru: Упрощенный китайский

note: Tag: para
en: Leah Wei Liu
ru: Ли Ви Лиу

note: Tag: para
en: Traditional Chinese
ru: Традиционный китайский

note: Tag: para
en: Chester Cheng
ru: Честер Ченг

note: Tag: para
en: Terry Chuang
ru: Терри Чанг

note: Tag: para
en: Japanese
ru: Японский

note: Tag: para
en: Kiyoto Hashida
ru: Кийото Хашида

note: Tag: para
en: Korean
ru: Корейский

note: Tag: para
en: Eun-ju Kim
ru: Ун-Джу Ким

note: Tag: para
en: French
ru: Французский

note: Tag: para
en: Sam Friedmann
ru: Сэм Фридман

note: Tag: para
en: German
ru: Немецкий

note: Tag: para
en: Hedda Peters
ru: Хедда Питерс

note: Tag: para
en: Italian
ru: Итальянский

note: Tag: para
en: Francesco Valente
ru: Франческо Валенте

note: Tag: para
en: Brazilian Portuguese
ru: Португальский (Бразилия)

note: Tag: para
en: Glaucia de Freitas
ru: Глаусия Де Фрейтес

note: Tag: para
en: Leticia de Lima
ru: Летисия Де Лима

note: Tag: para
en: Spanish
ru: Испанский

note: Tag: para
en: Angela Garcia
ru: Анжела Гарсиа

note: Tag: para
en: Gladys Guerrero
ru: Глэдис Герреро

note: Tag: para
en: Russian
ru: Русский

note: Tag: para
en: Yuliya Poyarkova
ru: Юлия Пояркова
