Fedora Virtualization Guide - en to ja_JP translation catalogue (12 entries)

note: Tag: title
en: Preface
ja_JP: 序文

note: Tag: para
en: This book is the Fedora Virtualization Guide. The Guide covers all aspects of using and managing virtualization products included with Fedora.
ja_JP: このドキュメントはFedora仮想化ガイドです。ガイドはFedoraに含まれる仮想化プロダクトの使用と管理に関するすべての観点を取り扱っています。

note: Tag: para
en: This book is divided into 7 parts:
ja_JP: このドキュメントは7部に分けられています：

note: Tag: para
en: System Requirements
ja_JP: システム要求

note: Tag: para
en: Installation
ja_JP: インストール

note: Tag: para
en: Configuration
ja_JP: 設定

note: Tag: para
en: Administration
ja_JP: 管理

note: Tag: para
en: Reference
ja_JP: 参考資料

note: Tag: para
en: Troubleshooting
ja_JP: トラブルシューティング

note: Tag: para
en: Appendixes
ja_JP: 付録

note: Tag: para
en: Key terms and concepts used throughout this book are covered in the glossary, <xref linkend="gloasssary" />.
ja_JP: このドキュメントで使われている主な用語と概念は用語集（<xref linkend="gloasssary" />）で取り扱われています。

note: Tag: para
en: This book covers virtualization topics for Fedora. The <xref linkend="glos-Virtualization-Kernel_based_Virtual_Machine" /> hypervisor is provided with Fedora. The KVM hypervisor supports <xref linkend="glos-Virtualization-Full_virtualization" />.
ja_JP: このドキュメントはFedora用の仮想化の話題を扱います。<xref linkend="glos-Virtualization-Kernel_based_Virtual_Machine" />ハイパーバイザはFedoraで提供されています。KVMハイパーバイザは<xref linkend="glos-Virtualization-Full_virtualization" />をサポートしています
