Fedora Virtualization Guide - en to ja_JP translation catalogue (6 entries)

note: Tag: title
en: Virtualization tools
ja_JP: 仮想化ツール

note: Tag: para
en: The following is a list of tools for virtualization administration, debugging and networking.
ja_JP: 以下は、仮想化の管理、デバッグおよびネットワークに対するツールの一覧です。

note: Tag: term
en: System Administration Tools
ja_JP: システム管理ツール

note: Tag: term
en: Advanced Debugging Tools
ja_JP: 高度なデバッグツール

note: Tag: term
en: Networking
ja_JP: ネットワーク

note: Tag: term
en: KVM tools
ja_JP: KVMツール
