Fedora Virtualization Guide - en to ja_JP translation catalogue (14 entries)

note: Tag: title
en: Storage concepts
ja_JP: ストレージの概念

note: Tag: title
en: Storage pools
ja_JP: ストレージプール

note: Tag: title
en: Local storage pools
ja_JP: ローカルストレージプール

note: Tag: title
en: Networked (shared) storage pools
ja_JP: ネットワーク化された（共有）ストレージプール

note: Tag: para
en: Supported protocols for networked storage pools:
ja_JP: ネットワーク化されたストレージプールでサポートされているプロトコル：

note: Tag: para
en: Fibre Channel-based LUNs
ja_JP: ファイバチャネルベースの​​LUN

note: Tag: para
en: SCSI RDMA protocols (SCSI RCP), the block export protocol used in Infiniband and 10GbE iWARP adapters.
ja_JP: SCSI RDMAプロトコル（SCSI RCP）、Infinibandおよび10GbEのiWARPアダプタで使用されるブロックエクスポートプロトコル。

note: Tag: title
en: Volumes
ja_JP: ボリューム

note: Tag: title
en: Referencing volumes
ja_JP: ボリュームを参照する

note: Tag: term
en: The name of the volume and the storage pool
ja_JP: ボリュームの名前とストレージプール

note: Tag: screen
en: virsh # vol-info -TODO-pool <replaceable>guest_images</replaceable>
    						<replaceable>firstimage</replaceable>
    Name:           <replaceable>firstimage</replaceable>
    Type:           block
    Capacity:       20.00 GB
    Allocation:     20.00 GB
    
    virsh #
ja_JP: virsh # vol-info -TODO-pool <replaceable>guest_images</replaceable>
    <span class="whitespace other" title="Tab">»</span><span class="whitespace other" title="Tab">»</span><span class="whitespace other" title="Tab">»</span><span class="whitespace other" title="Tab">»</span><span class="whitespace other" title="Tab">»</span><span class="whitespace other" title="Tab">»</span><replaceable>firstimage</replaceable>
    Name:           <replaceable>firstimage</replaceable>
    Type:           block
    Capacity:       20.00 GB
    Allocation:     20.00 GB
    
    virsh #

note: Tag: para
en: For example, a volume with the volume key of <replaceable>Wlvnf7-a4a3-Tlje-lJDa-9eak-PZBv-LoZuUr</replaceable>:
ja_JP: 例えば、ボリュームキー<replaceable>Wlvnf7-a4a3-Tlje-lJDa-9eak-PZBv-LoZuUr</replaceable>の場合:

note: Tag: term
en: The vol-key command
ja_JP: vol-keyコマンド

note: Tag: title
en: Using other storage methods
ja_JP: 他のストレージメソッドを使用する
