Fedora Virtualization Guide - en to ja_JP translation catalogue (8 entries)

note: Tag: title
en: NFS-based storage pools
ja_JP: NFSベースのストレージプール

note: Tag: para
en: Open <command>virt-manager</command>.
ja_JP: <command>virt-manager</command>を開きます 。

note: Tag: para
en: Open the Edit menu and select Host Details.
ja_JP: Edit メニューを開き、 Host Details を選択します。

note: Tag: para
en: Click on the Storage tab of the Host Details window.
ja_JP: Host DetailsウィンドウのStorageタブをクリックしてください。

note: Tag: title
en: Create a new pool (part 1)
ja_JP: 新しいプールを作成する（その1）

note: Tag: title
en: Create a new pool (part 2)
ja_JP: 新しいプールを作成する（その2）

note: Tag: title
en: Creating NFS-based storage pools with libvirt
ja_JP: libvirtを使用して、NFSベースのストレージプールを作成する

note: Tag: para
en: Placeholder
ja_JP: プレースホルダ
