Fedora Virtualization Guide - en to fr translation catalogue (7 entries)

note: Tag: title
en: Virtualization tools
fr: Outils de virtualisation

note: Tag: para
en: The following is a list of tools for virtualization administration, debugging and networking tools that are useful for systems running Xen.
fr: Ci-dessous figure la liste des outils d'administration de la virtualisation, de débogage, et les outils de réseau qui sont utiles pour les systèmes exécutant Xen.

note: Tag: term
en: System Administration Tools
fr: Outils d'administration de systèmes

note: Tag: term
en: Advanced Debugging Tools
fr: Outils de débogage avancés

note: Tag: term
en: Networking
fr: Réseautage

note: Tag: term
en: KVM tools
fr: Outils KVM

note: Tag: term
en: Xen tools
fr: Outils Xen
